Manicure hybrydowy krok po kroku - jak go wykonać

Manicure hybrydowy krok po kroku - jak go wykonać

Hybrydy szturmem weszły na rynek kosmetyczny! W szybkim tempie zyskały wielu fanów, stopniowo wypierając klasyczne lakiery dzięki znacznej różnicy w trwałości stylizacji! Manicure hybrydowy można wykonać co 2 lub 3 tygodnie w zależności od szybkości wzrostu płytki paznokcia, klasyczny lakier może odprysnąć już tego samego dnia. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach, kiedy czasu jest mało, a zajęć dużo wybieramy trwałe i pięknie wyglądające stylizacje hybrydowe. Jak poprawnie, krok po kroku wykonać manicure hybrydowy i zdjąć hybrydy? Czego potrzebujemy do ich wykonania? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Co jest potrzebne do hybryd?

Co jest potrzebne do zdjęcia hybryd?

Aby mieć pewność, że posiadamy wszystkie niezbędne elementy warto zaopatrzyć się w gotowy zestaw startowy który zapewni nam wykonanie kompletnego zabiegu manicure.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

KROK 1: Przygotowujemy paznokcie do zabiegu manicure. Odsuwamy i wycinamy skórki przy użyciu drewnianego patyczka lub kopytka i cążek. Nadajemy paznokciom pożądany kształt pilnikiem o gradacji 180/100. Matowimy płytkę paznokcia przy pomocy bloku polerskiego o gradacji 240.

KROK 2: Odtłuszczamy paznokcie np. preparatem Nail prep STANDARD.

KROK 3: W zależności od rodzaju oraz kondycji płytki nakładamy primer.

Nasza rada: Primery zmieniają PH płytki i zwiększają przyczepność bazy minimalizując ryzyko powstawania zapowietrzeń. Użyj primera DELICATO jeśli masz skłonności alergiczne lub jeśli twoja płytka jest uszkodzona. Użyj primera STANDARD, jeśli masz problem z zapowietrzaniem się lakieru i przyczepnością stylizacji, a twoja płytka jest zdrowa.

KROK 4: Nakładamy warstwę lakieru bazowego np. FLEXI base, następnie utwardzamy w lampie (UV 120 s, LED 30 - 60 s)

Nasza rada: Czas utwardzania w lampie zależy od rodzaju i mocy lampy.

Kciuki maluj i utwardzaj osobno, by zapobiec zalaniu skórek.

KROK 5: Nakładamy warstwę kolorowego lakieru hybrydowego, utwardzamy w lampie (UV 120 s, LED 30 - 60 s). By zapewnić lepsze krycie lakieru, powtarzamy czynność.

Nasza rada: Niektóre lakiery hybrydowe są mocno napigmentowane (występuje to zazwyczaj w przypadku lakierów ciemnych i gęstych) i mogą potrzebować dłuższego utwardzania w lampie.

Lakier hybrydowy Kwitnąca Magnolia

KROK 6: Całość stylizacji zabezpieczamy lakierem nawierzchniowym np. Top FLEXI, dbamy przy tej czynności o dokładne pokrycie wolnego brzegu paznokcia, następnie utwardzamy w lampie (UV 120 s, LED 30 - 60 s).

KROK 7: Warstwę dyspersyjną przemywamy wacikiem nasączonym cleanerem np. EXTRA SHINE.

KROK 8: Paznokcie i skórki natłuszczamy oliwką

Top Flexi

Stylizację wykonała Patrycja Kubacka

Jak zdjąć hybrydę krok po kroku

KROK 1: Spiłuj powierzchnię lakieru nawierzchniowego przy pomocy pilnika, np. BASIC 100/180.

KROK 2: Owiń paznokcie wacikiem nasączonym płynem remover np. DISSOLVERE i dokładnie owiń folią.

KROK 3: Po ok. 10 minutach usuń resztki rozmiękczonego lakieru i bazy z powierzchni paznokci przy pomocy drewnianego patyczkakopytka lub/i pilnika basic o gradacji 180/100.


  • Daria Komorowska

    Daria Komorowska 2018-10-16 Odpowiedz

    Pracuję na waszych produktach do hybrydy od 6lat jako pierwsi zagościliście na moich półkach i jesteście niezawodni.Tak trzymać. ????

Stwórz darmowe konto, by używać listy życzeń.

Sign in