Manicure hybrydowy krok po kroku - jak go wykonać

Manicure hybrydowy krok po kroku - jak go wykonać

Hybrydy szturmem weszły na rynek kosmetyczny! W szybkim tempie zyskały wielu fanów, stopniowo wypierając klasyczne lakiery dzięki znacznej różnicy w trwałości stylizacji! Manicure hybrydowy można wykonać co 2 lub 3 tygodnie w zależności od szybkości wzrostu płytki paznokcia, klasyczny lakier może odprysnąć już tego samego dnia. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach, kiedy czasu jest mało, a zajęć dużo wybieramy trwałe i pięknie wyglądające stylizacje hybrydowe. Jak poprawnie, krok po kroku wykonać manicure hybrydowy i zdjąć hybrydy? Czego potrzebujemy do ich wykonania? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Czego potrzebujemy do wykonania manicure hybrydowego?
Do ściągania stylizacji hybrydowej będziesz potrzebować:

Aby mieć pewność, że posiadamy wszystkie niezbędne elementy warto zaopatrzyć się w gotowy zestaw startowy który zapewni nam wykonanie kompletnego zabiegu manicure.

Jak krok po kroku wykonać manicure hybrydowy?

KROK 1: Przygotowujemy paznokcie do zabiegu manicure. Odsuwamy i wycinamy skórki przy użyciu drewnianego patyczka lub kopytka i cążek. Nadajemy paznokciom pożądany kształt pilnikiem o gradacji 180/100. Matowimy płytkę paznokcia przy pomocy bloku polerskiego o gradacji 240.

KROK 2: Odtłuszczamy paznokcie np. preparatem Nail prep STANDARD.

KROK 3: W zależności od rodzaju oraz kondycji płytki nakładamy primer.

Nasza rada: Primery zmieniają PH płytki i zwiększają przyczepność bazy minimalizując ryzyko powstawania zapowietrzeń. Użyj primera DELICATO jeśli masz skłonności alergiczne lub jeśli twoja płytka jest uszkodzona. Użyj primera STANDARD, jeśli masz problem z zapowietrzaniem się lakieru i przyczepnością stylizacji, a twoja płytka jest zdrowa.

KROK 4: Nakładamy warstwę lakieru bazowego np. FLEXI base, następnie utwardzamy w lampie (UV 120 s, LED 30 - 60 s)

Nasza rada: Czas utwardzania w lampie zależy od rodzaju i mocy lampy.

Kciuki maluj i utwardzaj osobno, by zapobiec zalaniu skórek.

KROK 5: Nakładamy warstwę kolorowego lakieru hybrydowego, utwardzamy w lampie (UV 120 s, LED 30 - 60 s). By zapewnić lepsze krycie lakieru, powtarzamy czynność.

Nasza rada: Niektóre lakiery hybrydowe są mocno napigmentowane (występuje to zazwyczaj w przypadku lakierów ciemnych i gęstych) i mogą potrzebować dłuższego utwardzania w lampie.

Lakier hybrydowy Kwitnąca Magnolia

KROK 6: Całość stylizacji zabezpieczamy lakierem nawierzchniowym np. Top FLEXI, dbamy przy tej czynności o dokładne pokrycie wolnego brzegu paznokcia, następnie utwardzamy w lampie (UV 120 s, LED 30 - 60 s).

KROK 7: Warstwę dyspersyjną przemywamy wacikiem nasączonym cleanerem np. EXTRA SHINE.

KROK 8: Paznokcie i skórki natłuszczamy oliwką

Top Flexi

Stylizację wykonała Patrycja Kubacka

Jak krok po kroku ściągnąć manicure hybrydowy

KROK 1: Spiłuj powierzchnię lakieru nawierzchniowego przy pomocy pilnika, np. BASIC 100/180.

KROK 2: Owiń paznokcie wacikiem nasączonym płynem remover np. DISSOLVERE i dokładnie owiń folią.

KROK 3: Po ok. 10 minutach usuń resztki rozmiękczonego lakieru i bazy z powierzchni paznokci przy pomocy drewnianego patyczkakopytka lub/i pilnika basic o gradacji 180/100.

Stwórz darmowe konto, by używać listy życzeń.

Sign in