Farby akwarelowe do paznokci

Dodano: 10 marca 2020 w kategorii: Krok po kroku
Farby akwarelowe do paznokci

Zdobienia farbami akrylowymi to technika tworzenia przepięknych, eterycznych, delikatnych kompozycji na płytce paznokcia. Technika ta wymaga wprawy i sprawnej ręki. Zdolności manualne z pewnością znacznie ułatwią tworzenie zjawiskowych zdobień. Łatwo złapać bakcyla malowania akwarelami i zakochać się w tej technice na zabój.

 

Akwarele do paznokci – technika

 

Technika malowania farbami akwarelowymi zakłada nałożenie mocno rozcieńczonego koloru co powoduje rozlewanie się koloru i powstanie cieniowania – w zależności od umiejętności - bardziej lub mniej zamierzonego.

Stylizacja farbkami akrylowymi

Farby akwarelowe do paznokci pod względem konsystencji przypominają klasyczne farby akwarelowe do malowania na papierze. Przy zdobieniu akwarelami istotne jest użycie właściwego pędzla do paznokci – najlepiej sprawdzają się długie, cienkie, okrągłe lub spiczaste pędzle z naturalnego włosia umożliwiające wykonanie perfekcyjnych zdobień. Do uzyskania większej przejrzystości wzoru należy dodatkowo rozcieńczyć farbkę wodą. Pędzelek możesz dowolnie odsączać na papierowym ręczniku lub wręcz przeciwnie, namaczać i dokładać wody by rozcieńczyć zbyt intensywny kolor i nadać witrażowego wyrazu. Na intensywność wzoru wpływa właśnie wilgotność pędzla. Wygodnie będzie rozcieńczać i mieszać farbki na osobnej, przeznaczonej do tego paletce.

Wyróżniane są dwa sposoby pracy akwarelami – „mokre na mokre” – na mokrą warstwę koloru kładziemy kolejną mokra warstwę. Istotne są tutaj szybkość i precyzja wykonania – żeby nie dopuścić do wyschnięcia koloru. Kolejnym sposobem jest położenie kolejnej warstwy koloru na wyschniętą poprzednią warstwę. W zależności od wybranej techniki pracy otrzymamy inny efekt.

 

Efekt akwareli na paznokciach – zdobienia

 

Do wykonania stylizacji przy użyciu farbek akwarelowych należy standardowo przygotować płytkę paznokcia. Stylizację najlepiej wykonać jasnym lakierem hybrydowym – jasne kolory najlepiej uwidocznią nasz precyzyjny, półprzezroczysty wzór. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by poeksperymentować z jasną akwarelą na ciemnej bazie.

Zdobienie farbami akwarelowymi krok 1

Namalowany wzór należy każdorazowo zabezpieczyć żelem nawierzchniowym, jednofazowym lub topem hybrydowym, nie zapominając o starannym zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia – farby akwarelowe nie są odporne na działanie środków myjących i wody.

Zdobienie farbami akwarelowymi krok 2

Najczęstszymi wzorami wykonywanymi za pomocą techniki akrylowej są kwiaty – pozawala to zachować ich ulotność i lekkość. Często wykonuje się również koronki, postacie lub pejzaże. Technikę pracy akwarelą trudno pomylić z czymś innym, wzory są lekkie i ciekawe, bez ostrych elementów i detali.

Zdobienie farbami akwarelowymi krok 3

Jeśli lubisz eksperymenty możesz połączyć rozmyte wzory wykonane farbkami akwarelowymi z mocniejszymi konturami lub geometrycznymi elementami wykonanymi farbami akrylowymi. Wzory akwarelą charakteryzują się niemal hipnotyzującą lekkością – próbowałaś już wykonać takie zdobienie?

Malowanie paznokci farbami akwarelowymi krok 4

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Jakie paznokcie wybrać na studniówkę?

Studniówka to jeden z ważniejszych wieczorów każdej przyszłej...

Paznokcie w kolorze granatowym

Granatowe paznokcie najczęściej wybierane są zimową porą, kiedy zdecydowani...

Jak ściągnąć bazę kauczukową?

Z roku na rok trend w stylizacji paznokci lakierami hybrydowymi wzrasta w z...

Jakie paznokcie wybrać do szkoły?

Temat paznokci do szkoły czy na uczelnie niejednokrotnie nurtuje uczennice...

Szare paznokcie hybrydowe

Szare lakiery hybrydowe to propozycja dla wszystkich tych, którzy ch...

Zimowe paznokcie hybrydowe

Zima to wyjątkowy czas w roku, który kojarzy się nam ze świętami, śn...

Zapisz się do newslettera