Frezy do paznokci - perfekcyjny manicure z ich wykorzystaniem

Dodano: 21 February 2020 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Frezy do paznokci - perfekcyjny manicure z ich wykorzystaniem

Co to jest frezarka do paznokci?

 

Frezarka – pozwala nam usunąć stary manicure hybrydowy, żelowy czy akrylowy oraz opracować odpowiednio płytkę paznokcia i skórki. Frezarka to urządzenie przeznaczone do profesjonalnego manicure hybrydowego, które powinno znaleźć się w każdym specjalistycznym salonie. Frezerki posiadają wymienne wkłady – frezy. Czym kierować się przy ich wyborze? Jak je rozróżnić i do czego stosować? Wątpliwości te zostaną rozwiane w poniższym artykule.

Frezy podobnie jak pilniki mają gradację, która powinna być dopasowana do tego co zamierzamy nim opracowywać. Gradacja najczęściej oznaczana jest kolorowymi paskami na nóżce freza. Najłagodniejsze są frezy z oznaczeniem żółtym, kolejne to czerwone, niebieskie, zielone i najmocniejsze – czarne. Oznaczenie dwukolorowe oznaczają gradacje pośrednie. Mimo oznaczeń należy zwracać uwagę na ziarnistość freza – czy ziarna są małe i gęsto ułożone – frez delikatny czy jest ich mało ale są duże – frez ostry.

 

Frezy do paznokci - które do czego

 

frzey do masy

frezy do skórek

Frezy są podzielone według przeznaczenia. Występują frezy do skórek, zrogowaceń, paznokci sztucznych, paznokci naturalnych, polerki. Należy jednak zaznaczyć, że w kwestii zastosowania frezów najważniejsze są indywidualne preferencje, odpowiednie dopasowanie ich do naszej wygody i umiejętności. Istotny jest również materiał z którego frez został wykonany. Wyróżniamy przede wszystkim frezy diamentowe, ceramiczne, z węglika spiekanego (karbidu), kamienne, gumowe, filcowe, uchwyty do kapturków i kapturki ścierne. Frezy dotykają naszych paznokci i skóry w związku z tym powinny być wykonane z trwałego ale przede wszystkim bezpiecznego materiału. Przy ich wyborze uwagę należy zwrócić również na łatwość w czyszczeniu, sterylizacji czy dezynfekcji.

 

Frezy diamentowe

 

Wykonane są z twardej, dobrze hartowanej stali nierdzewnej. Maksymalna ilość obrotów tym frezem to do 85 000 / 1min, zazwyczaj nie przekraczamy 25 000 obrotów. Frezy diamentowe mogą mieć wiele zastosowań, posłużą nam zarówno do usuwania lakieru hybrydowego, akrylu lub żelu, usuwania skórek czy zrogowaceń.

 

Frezy szpiczaste są bardzo precyzyjne, świetnie poradzą sobie na przykład z oddzieleniem obrąbka naskórkowego od płytki paznokcia.

 

Frezy w kształcie łezki świetnie sprawdzą się przy usuwaniu nabłonka z płytki paznokcia. Kulki możemy traktować jako zamiennik cążek lub nożyczek – idealnie poradzą sobie z opracowaniem skórek.

 

Frezy stożkowe, płasko zakończone przy obrabianiu skórek pozwolą nam je delikatnie odsuwać z płytki paznokcia.

Frezy stożkowe zaokrąglone pomogą wygładzić wal okołopaznokciowy.

 

Frezy ceramiczne do pedicure

 

W zależności od wielkości i gradacji sprawdzą się świetnie do ściągania masy żelowej i akrylowej jak również do usuwania skórek. Wykonane są z tlenku cyrkonu, bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne. Nie nagrzewają się jak inne rodzaje frezów i nie przenoszą ciepła, podczas użycia nie powodują drgań.

 

Frezy z węglika spiekanego (karbidu)

 

Przeznaczone są jak powyższe w zależności od wielkości i gradacji do większości zabiegów manicure, tj. usuwania skórek, matowienia, usuwania i obrabiania masy na paznokciu. Są bardzo trwałe i twarde. Dzięki poprzecznym rowkom bardzo szybko szlifują powierzchnię nie rozgrzewając jej. Przeznaczone są do pracy zarówno na sucho jak i na mokro. Przy zdejmowaniu hybryd lub żeli frezami należy pamiętać żeby nie wybierać frezów zbyt ostrych by nie uszkodzić naturalnej płytki paznokcia.

 

W ofercie Mistero Milano znajdują się frezy, które pozwolą wykonać precyzyjny i efektowny zabieg manicure. Nasza oferta skomponowana jest z myślą o różnorodnych potrzebach i różnych stylach pracy. Wysoka jakość materiału z którego zostały wykonane zapewnia odporność na ścieranie i pozwala długo cieszyć się narzędziami o niezmienionych właściwościach.

 

Frezy do paznokci - jak używać

 

Praca frezarką z jednej strony nie jest wcale skomplikowana, z drugiej wymaga sporej wprawy. Dostosuj prędkość frezarki do swoich umiejętności. Delikatnie przyłóż frez do płytki i równomiernymi ruchami przesuwaj frez od strony skórek do wolnego brzegu paznokcia. Frez powinien być ułożony prostopadle do płytki paznokcia. Nie dociskaj frezu do płytki paznokcia zbyt mocno. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z frezarką, zacznij od bardzo delikatnego nacisku by nie zniszczyć swojej naturalnej płytki. Po ściągnięciu masy możesz wyrównać płytkę polerką do paznokci i przejść do opracowania skórek. Zacznij od ich odsunięcia i uniesienia np. drewnianym patyczkiem. Przy opracowywaniu skórek staraj się nie dotykać frezem płytki paznokcia by nie uszkodzić płytki. Możesz na tym etapie zakończyć pracę frezarką lub jeśli Twoje skórki są duże, wyciąć je nożyczkami do skórek lub cążkami.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Nowe odcienie linii Make Me Free - Paznokcie jesień 2023

Wraz z nadejściem jesieni pojawiają się nowe trendy i inspiracje. Jeśli cho...

Tuxedo Nails - garniturowe paznokcie na jesień

Wraz z nadejściem złotej jesieni przychodzi czas, aby wprowadzić zmiany w s...

Błękitne paznokcie

Błękitne paznokcie hybrydowe to jeden z najmodniejszych trendów w ma...

Żel do przedłużania paznokci Tixologic z pamięcią cieczy

Linia Tixologic to innowacyjne żele budujące do paznokci , które zdo...

Żele w pędzelku - Fast Gel z drobinkami brokatu

Kochasz paznokcie żelowe, które pozwalają Ci wyrazić siebie i sw&oac...

Piegi na paznokciach

Paznokcie hybrydowe z piegami to jedno z ciekawszych pomysłów na sty...

Zapisz się do newslettera