Jak czyścić i przechowywać pędzle do paznokci

Dodano: 03 March 2021 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Jak czyścić i przechowywać pędzle do paznokci

Narzędzie pracy jest fundamentem wielu zawodów. Bez wątpienia dla stylistek/stylistów paznokci w głównej mierze są nimi pędzle. Nie ma znaczenia czy jest to pędzel do żelu, akrylu czy zdobień, ponieważ każdy z nich jest dla stylisty najważniejszy i o każdy musimy dbać, żeby służyły na lata. Kiedyś spotkałam się nawet ze stwierdzeniem „pokaż mi swój pędzel a powiem Ci jakim jesteś stylistą”.

 

Na pewno niejednej osobie zdarzyło się źle odłożyć pędzel, przez co na przykład upadł włosiem w dół lub co gorsze, położyć w pobliżu lampy co spowodowało utwardzenie produktu na pędzlu. Na szczęście można teraz naprawić poszkodowanych i potrzebna jest do tego jedynie woda, a dokładniej wrzątek.

 

Jak czyścic pędzle po lakierze hybryda

 

Oto co musicie zrobić:

 

1. Oczyszczamy pędzel ze wszystkich zabrudzeń. Jeśli produkt nie jest utwardzony wystarczy że wytrzemy pędzel w wacik nasączony bazą hybrydową, np Flexi base. Jeśli natomiast mamy resztki produktu, musimy wyczyścić pędzel i dobrze posłuży tutaj wykałaczka.

 

2. Następnie zamaczamy włosie we wrzątku. PAMIĘTAJ nie zamoczyć całej skówki, ponieważ wrzątek może rozpuścić klej który jest w środku.

 

3. Po kilku minutach wycieramy pędzel w suchy wacik i voila!

 

Żeby dodatkowo dopieścić nasz pędzel, można a nawet powinno się ponownie przetrzeć wacikiem z odrobiną bazy hybrydowej i dopiero później zamknąć, schować. Ale umówmy się kto ma czas na to po każdym zdobieniu?

 

Dlatego podstawą, wręcz musem, jest wytarcie pędzla z produktu, który się na nim znajduje, żeby uniknąć sytuacji, które podałam na wstępie. A na zakończenie dnia pracy, możemy zaaplikować mu nocną pielęgnację w postaci wacika z bazą.

pędzelki do paznokci

 

Jak przechowywać pędzle do paznokci

 

Dbanie o włosie pędzla to nasz obowiązek. Od tego w głównej mierze zależy jak długo nam on posłuży. Dlatego kolejnym ważnym aspektem jest ich przechowywanie. Osobiście polecam i używam piórnika, który ma specjalne przegrody, dzięki czemu nasze pędzle są chronione nawet jeśli nie mają zatyczek. Kiedyś rzucałam pędzelki byle gdzie, ale utwardzenie paintu i nieznajomość metody z wrzątkiem, nauczyły mnie docenić piórnik.

 

Piórnik zapewni nam bezpieczne przechowanie pędzli, ale jest również bardzo poręczny i wygodny jeśli wyjeżdżamy na szkolenia, na które zabieramy ze sobą pędzle. Możemy z czystym sumieniem schować nasze narzędzia pracy i nie martwić się o ich stan.

 

Pędzle z zatyczkami to zdecydowanie genialny wybór - zatyczka zapewni włosiu higienę, najlepszą ochronę przed uszkodzeniami, a nawet przypadkowym utwardzeniem produktu. 

 

Metoda z wrzątkiem to ostateczność, która uratuje nas i nasze pędzle. Jednak to dzięki codziennej pielęgnacji, dbaniu i odpowiednim przechowywaniu, możemy być pewni, że będą nam służyły długo. Pamiętajcie o tym!


Wpis przygotowała Kornelia Groniak Instruktor Mistero Milano

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Kolekcja Marry Me - Idealne kolory na wesele

Wesele to wyjątkowa okazja, która wymaga starannego doboru każdego d...

FootHelp+: Produkty podologiczne na popękane pięty i do pielęgnacji stóp

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i p...

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Zapisz się do newslettera