Jak czyścić lampę do paznokci?

Dodano: 16 lutego 2023 w kategorii: Krok po kroku
Jak czyścić lampę do paznokci?

Niejednokrotnie podczas korzystania z lampy do paznokci zdarzyło Ci się ją ubrudzić? Niezależnie od tego, czy wykonujesz manicure hybrydowy w salonie, czy w domowym zaciszu, powinnaś ją regularnie czyścić. Na lampie do paznokci podczas wykonywania stylizacji mogą znaleźć się resztki lakieru hybrydowego, smugi, czy nawet niesforne odciski palców. Zastanawiasz się wtedy, czy pozbyć się ich zmywaczem? Nie zawsze jest to dobry pomysł. Dlatego, jeśli nie jesteś przekonana, jakich produktów do tego użyć, przeczytaj nasz najnowszy artykuł.

 

Jak wyczyścić lampę do paznokci?

 

Czyszczenie lampy do paznokci nie należy do trudnych czynności. W głównej mierze wystarczy zaopatrzyć się w cleaner i wacik bezpyłowy. Jednak to nie wszystko z czego możesz skorzystać. Plamy po lakierze hybrydowym najczęściej są wynikiem nieuwagi, czy nieostrożnego wkładania dłoni do lampy. Z uwagi na to, że na rynku paznokciowym istnieją różne rodzaje żeli i lakierów sposób czyszczenia lampy po ich zastosowaniu również się różni.

 

Niektóre produkty mają łatwiejszą, a niektóre trudniejszą formułę, której chcemy się pozbyć z powierzchni urządzenia. W przypadku tych pierwszych z reguły wystarczy namoczyć wacik bezpyłowy cleanerem i przetrzeć ubrudzoną powierzchnię. Świeże plamy, czy smugi powinny szybko zniknąć.

 

Trudniejsze plamy tj. zastygnięty żel lub lakier należy zeskrobać drewnianym patyczkiem do paznokci. Należy być przy tym jednak delikatnym, aby nie uszkodzić żarówek lub LED-ów. Jeśli posiadasz lampę z możliwością wyjęcia żarówek, zrób to przed czyszczeniem.

Czyszczenie lampy od środka

 

W trakcie wykonywania manicure często w ruch idą pilniki, czy frezarki do paznokci, które ścierają starą warstwę lakieru i przygotowują płytkę pod kolejną stylizację. W tym momencie powstały pyłek osadza się na lampie oraz na powierzchni w jej pobliżu, przez co utrudnia nam sterylną pracę. Takie zanieczyszczenia w łatwy sposób wyczyścisz wacikiem i cleanerem.

 

Pomocne będzie tu również zaopatrzenie się w pochłaniacz pyłu, który skutecznie ułatwi Ci pracę. Wewnątrz lampy równie często pojawiają się odciski oraz tłuste plamy, które mogą ograniczyć skuteczność lampy i równomierność utwardzenia lakieru. Dlatego po każdym użyciu lampy na sobie, czy innych osobach warto ją wyczyścić.

Dezynfekcja lampy do paznokci

 

Jeśli zastanawiasz się, czy dezynfekować lampę do paznokci odpowiedź jest prosta. Płyn do dezynfekcji to przyjaciel zarówno stylistki, jak i jej lampy. Niezależnie od miejsca, w którym ją używasz dezynfekcja to podstawa. Zabieg ten pozwala zachować higienę pracy. Alkohol zawarty w składzie świetnie radzi sobie z usunięciem pyłku, kurzu oraz smug pozostawionych wewnątrz, jak i na zewnątrz lampy. Wystarczy nasączyć wacik bezpyłowym płynem do dezynfekcji i przetrzeć urządzenie. Dzięki temu masz pewność, że pozbyłaś się szkodliwych grzybów, czy bakterii a Twoje urządzenie jest gotowe do pracy.


Jak wyczyścić lampę UV?

 

Aby wyczyścić lampę do paznokci należy wyposażyć się w cleaner, waciki kosmetyczne oraz drewniany patyczek, który przyda się przy zaschniętym lakierze do paznokci.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera