Jak prawidłowo przechowywać lakiery hybrydowe?

Dodano: 30 March 2022 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Jak prawidłowo przechowywać lakiery hybrydowe?

Skoro już się tu znalazłaś, to znak, że należysz do prawdziwych pazurkomaniaczek i z pewnością Twoja kolekcja lakierów hybrydowych jest ogromna a Ty na bieżąco dbasz o powiększanie tej kolorowej rodzinki. Pamiętaj, że tak jak wszystkie inne Twoje kosmetyki tak samo lakiery i inne produkty do stylizacji powinnaś przechowywać w odpowiedni sposób. W zamian będziesz mieć pewność, że każdy z Twoich ulubionych kolorów jest właściwie zabezpieczany i spokojnie czeka na swoją kolej.

 

Znasz to wspaniałe uczucie, gdy otrzymujesz długo wyczekiwaną paczkę i w Twoich dłoniach lądują nowe buteleczki lakierów hybrydowych. Warto pamiętać, że mimo iż lakier ma swoją datę przydatności do użycia, to już od pierwszych chwil jego posiadania powinnyśmy zadbać o niego z należytą troską. Jak? O tym dowiesz się z lektury poniższego artykułu.

pasrelowe paznokcie

 

Co jest największym wrogiem lakierów hybrydowych?

 

Aby Twój lakier hybrydowy jak najdłużej po zakupie zachował swoje najlepsze właściwości, pamiętaj, o kilku ważnych aspektach. Na produkty do stylizacji paznokci największy wpływ mają światło, temperatura i częstotliwość użytkowania. Na pozór brzmi banalnie, ale czy na pewno nie zdarzyło Ci się nigdy popełnić któregoś z poniżej wymienionych błędów?

 

Lakiery lubią ciemne i suche miejsca

 

Nie bez powodu buteleczki lakierów hybrydowych posiadają nieprzeźroczyste opakowania. Światło to ich zdecydowany wróg, i wcale nie chodzi tutaj tylko o dostęp światła słonecznego. Czy zdarzyło Ci się nieraz, że podczas utrwalania stylizacji w lampie, buteleczki z lakierami hybrydowymi znajdowały się w jej bezpośrednim sąsiedztwie? Pamiętaj, aby unikać takich sytuacji i podczas wykonywania manicure, odsuwać swoje buteleczki z dala od źródła światła pochodzącego z lampy. To najczęstszy powód dla którego lakier zmienia swoją konsystencję na niepożądaną, pomimo, iż jego data przydatności do użycia jest nadal aktualna.

lakiery mistero milano

 

Zbyt zimno, zbyt gorąco?                 

                                               

Kolejny wróg lakierów hybrydowych to temperatura. Swoje produkty staraj się gromadzić, z dala od źródła ciepła jak np. kaloryfer. Ponadto każdorazowo, gdy podczas ujemnych temperatur zamawiasz swoje produkty do stylizacji drogą kurierską, lub do punktów odbioru powinnaś wiedzieć, że zanim użyjesz lakieru hybrydowego zalecane jest doprowadzenie go do temperatury pokojowej. To może potrwać od kilku do kilkunastu godzin.

 

Częstotliwość użytkowania

 

Im częściej otwierasz buteleczki z lakierami hybrydowymi, tym więcej powietrza dociera do wewnątrz, a tym samym tracą one swoje właściwości. Jeśli na co dzień pracujesz w salonie stylizacji, zadbaj o odpowiednie patyczki z wzornikami. Pozwoli to unikać zbędnego odkręcania nakrętek produktów, każdorazowo gdy pragniesz zaprezentować kolory swoim klientkom. Lakiery hybrydowe Mistero Milano posiadają znakomite nakrętki na których zaprezentowane są realne odcienie kolorów hybrydowych, dzięki czemu minimalizujesz ryzyko niepotrzebnego kontaktu lakieru z warunkami zewnętrznymi.

 

Z pewnością doskonale jest Ci znana sytuacja gdy podczas nakładania kilku kolorów naprzemiennie, nie dokręcasz nakrętek produktów. To kolejny moment, w którym wnętrze buteleczek bezpośrednio ma styczność z warunkami zewnętrznymi, które znacząco wpływają na ich żywotność. Pamiętaj o tym, aby każdorazowo bardzo dokładanie dokręcać opakowania lakierów hybrydowych, a buteleczki przechowywać w pozycji pionowej.

przechowywanie hybryd

 

Regularnie rób przegląd

 

Raz na kilka miesięcy, warto przesortować swoje produkty i zweryfikować, które z nich nie nadają się już do użytku. Weryfikuj nie tylko ich terminy ważności, ale także konsystencje. Jeśli zadbasz o kilka aspektów o których wspomnieliśmy w powyższym wpisie, możesz mieć pewność, że zrobiłaś wszystko co mogłaś, aby przedłużyć ich żywotność. Jeśli stawiasz, na produkty nabywane w sprawdzonych źródłach jak z sklep a produktami do stylizacji paznokci Mistero Milano masz gwarancję, oraz pewność, że korzystasz z lakierów hybrydowych najwyższej jakości.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Kolekcja Marry Me - Idealne kolory na wesele

Wesele to wyjątkowa okazja, która wymaga starannego doboru każdego d...

FootHelp+: Produkty podologiczne na popękane pięty i do pielęgnacji stóp

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i p...

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Zapisz się do newslettera