Jak ściągnąć akrylożel?

Dodano: 31 May 2023 w kategorii: Krok po kroku
Jak ściągnąć akrylożel?

Akrylożel to popularna metoda stylizacji paznokci, która pozwala uzyskać trwały i wytrzymały manicure. Jednakże, kiedy już chcemy się go pozbyć, trzeba wykonać kilka kroków, aby bezpiecznie ściągnąć akrylożel z paznokci. W tym wpisie omówimy, jak dokładnie ściągnąć akrylożel krok po kroku.


Co to jest akrylożel?

 

Akrylożel to metoda stylizacji paznokci, która łączy w sobie cechy akrylu i żelu. Jest to elastyczna masa, która umożliwia uzyskanie trwałego i wytrzymałego manicure, który utrzymuje się na paznokciach przez wiele tygodni. Jedną z zalet akrylożelu jest jego elastyczność, co sprawia, że nie pęka i nie odpryskuje tak łatwo, jak tradycyjny akryl. Ponadto akrylożel jest stosunkowo łatwy w aplikacji, co oznacza, że może być stosowany zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby, które stylizują paznokcie w domu.


Proces aplikacji akrylożelu rozpoczyna się od przygotowania naturalnej płytki paznokcia do stylizacji. Następnie na paznokcie nakłada się preparaty przygotowujące a następnie produkt bazowy, który ułatwia jego przyczepność. Kolejno nakłada się na paznokcie warstwę akrylożelu i utwardza ją w lampie UV lub LED.


Z kolei jeśli chcesz ściągnąć akrylożel, pamiętaj, że taka czynność wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi, które nie uszkodzą naturalnej płytki paznokcia. Dlatego, jeśli chcesz się go pozbyć, najlepiej udaj się do profesjonalisty, który wykonuje tę usługę.


Jak zdjąć akrylożel bez frezarki?


Akrylożel mimo mocno sugerującej nazwy, pod względem chemicznym niewiele ma wspólnego z akrylem. Jest to bardzo gęsta, światłoutwardzalna masa żelowa dlatego zasady usuwania jej są dokładnie takie same jak w przypadku klasycznych żeli. Produkt musi zostać usunięty mechanicznie np. przy pomocy frezarki czy pilnika. Niestety w odróżnieniu od akrylu czy klasycznych hybryd, nie rozpuszcza się w acetonie.


Jak sciagnac akrylożel z paznokci?


Ściąganie akrylożelu frezarką jest jedną z metod, które stosuje się do usunięcia hybrydy z paznokci. Jest to jednak metoda, która wymaga pewnych umiejętności, gdyż jej nieumiejętne stosowanie może zniszczyć naturalną płytkę paznokcia. Dlatego tak ważne jest, aby przed przystąpieniem do usuwania akrylożelu frezarką, upewnić się, że posiadamy odpowiedni sprzęt oraz wiedzę, jak go używać.


Pierwszym krokiem jest przygotowanie paznokci. Należy usunąć wszelkie ozdoby, tj. kamyczki czy naklejki. Następnie, aby zabezpieczyć skórę przed uszkodzeniami, można nałożyć na nią specjalną ochronną folię lub krem. Należy również przygotować narzędzia-frezarkę z odpowiednim frezami do usuwania akrylożelu, pilnik, polerkę.


Gdy wszystko jest gotowe, można rozpocząć proces ściągania akrylożelu. Pierwszym krokiem jest usunięcie warstwy wierzchnich warstw produktu za pomocą średnioziarnistego frezu np. z oznaczeniem niebieskim. Należy uważać, aby nie spilować zbyt dużo materiału, ponieważ może to uszkodzić naturalną płytkę.


Kiedy na płytce paznokcia pozostało już niewiele produktu można zmienić frezarkę na pilnik o gradacji 100/180 lub delikatniejszy 180/240. W niedoświadczonych dłoniach będzie bezpieczniejszym wyborem kiedy tuż tuż mamy dopiłować się do naturalnego paznokcia. Nie spiesz się, bądź precyzyjna. Resztki materiału i ewentualne nierówności można wygładzić blokiem polerskim o gradacji 180/180. Na końcu warto nałożyć balsam lub olejek do paznokci, który odżywi i nawilży płytkę.


Podsumowując, ściąganie akrylożelu frezarką to skomplikowany proces, który wymaga odpowiednich narzędzi oraz umiejętności. Dlatego, jeśli nie czujesz się na siłach, aby to zrobić, lepiej udaj się do kosmetyczki, która wykona ten zabieg za Ciebie.


Jak szybko zdjąć akryl?

 

Najszybszym sposobem jest użycie frezarki oraz pilników i polerek, które sprawnie usuną produkt z powierzchni paznokcia.

 

Czy można samemu zdjąć żele?

 

Żele i akrylożele możesz jak najbardziej zdjąć sama, lecz jeśli nie masz dostateczniej wiedzy i narzędzi lepiej udaj się do kosmetyczki, która sprawnie i bezpiecznie usunie produkt z powierzchni paznokcia.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Jak zrobić ombre na paznokciach? Przewodnik krok po kroku

Stylizacja paznokci z efektem ombre to jedna z najmodniejszych technik zdob...

Wprowadzenie do tematu: lampa MaxiCure, MiniCure oraz frezarka do paznokci Shape+

W dzisiejszych czasach, profesjonalny i trwały manicure hybrydowy to domena...

Frezarka do paznokci Shape+: Kompleksowy przewodnik pracy w salonie z frezarką

Frezarka do paznokci Shape+ to niezbędne narzędzie dla każdego profesjonali...

Kolekcja Marry Me - Idealne kolory na wesele

Wesele to wyjątkowa okazja, która wymaga starannego doboru każdego d...

FootHelp+: Produkty podologiczne na popękane pięty i do pielęgnacji stóp

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i p...

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Zapisz się do newslettera