Jak ściągnąć bazę kauczukową?

Dodano: 20 January 2023 w kategorii: Krok po kroku
Jak ściągnąć bazę kauczukową?

Z roku na rok trend w stylizacji paznokci lakierami hybrydowymi wzrasta w zawrotnym tempie. Jeśli jesteś stylistką zapewne słyszałaś o bazie kauczukowej. Z kolei, jeżeli dopiero zaczynasz swoją karierę w branży paznokciowej ten temat może Cię zainteresować.

 

Co to jest baza kauczukowa?

 

Baza kauczukowa to nic innego jak wyjątkowy produkt, który jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które borykają się z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Dzięki swojej formule produkt jest niezwykle elastyczny, a paznokcie odporne na uszkodzenia. Dodatkowym atutem jest możliwość delikatnego przedłużenia paznokcia do max 2 mm.

Czy baza kauczukowa niszczy paznokcie?

 

Jeśli zastanawiasz się, czy taki produkt niszczy płytkę paznokcia, odpowiedź brzmi-nie. Jeśli używasz jakościowo dobrych produktów zgodnie ze wskazaniami producenta i ostrożnie je zdejmujesz, Twoja płytka nie będzie zniszczona. Niewłaściwe ściąganie zarówno baz, jak i innych produktów do stylizacji każdorazowo może zniszczyć paznokcie, dlatego warto podchodzić do tego ostrożnie i z rozwagą. W kolejnej części artykułu dowiesz się jak zrobić to poprawnie.

Czy na bazę kauczukową daje się top?

 

Na każdą wykonaną stylizacje powinno się nałożyć top, który zabezpieczy stylizację i zapewni jej trwałość przez cały czas noszenia. Świetnym rozwiązaniem będą tu również topy no wipe, które nie posiadają warstwy dyspersyjnej, dzięki czemu niezwykle szybko i łatwo się je aplikuje. Ponadto produkty tego typu posiadają wygodną, średnio gęstą, samopoziomującą się konsystencję, która zapewnia łatwą i ekspresową pracę, jednocześnie minimalizując ryzyko zalania skórek. Oprócz tego top skutecznie zabezpieczy manicure hybrydowy przed ścieraniem, urazami mechanicznymi i zagwarantuje długotrwały, intensywny połysk, którym będziesz mogła się cieszyć nawet do 3 tygodni.

 

Niektóre istniejące na rynku bazy kauczukowe łączą w sobie aż 3 produkty-bazę, kolorowy lakier hybrydowy oraz pyłek. Dzięki takiemu produktowi oszczędzisz mnóstwo czasu, które musiałabyś poświęcić na aplikację aż 3 produktów. W ten szybki sposób otrzymasz nietuzinkowi i olśniewający efekt, na który możesz sobie pozwolić.

Jak ściągnąć bazę kauczukową?

 

Manicure wykonany bazą kauczukową to trwała stylizacja odporna na uszkodzenia, która może utrzymać się nawet kilka tygodni. Po tym czasie pojawia się widoczny odrost, który trzeba uzupełnić lub ściągnąć. Aby to zrobić, można wykorzystać remover lub frezarkę. Poniżej przedstawiono oba sposoby.


Ściągnięcie bazy za pomocą removera:
1. Przy pomocy pilnika BASIC 100/180 zmatuj powierzchnię lakieru nawierzchniowego.
2. Owiń paznokcie wacikiem nasączonym w płynie Remover DISSOLVERE (nr art. 8805) i zabezpiecz odpowiednią folią.
3. Po 5 – 8 minutach usuń folię i przy użyciu patyczka usuń resztki rozmiękczonego lakieru i bazy z powierzchni paznokci. Wyrównaj powierzchnię płytki polerką.


Ściągnięcie za pomocą frezarki:
    1. Wybierz odpowiedni frez i umieść go we frezarce. Płynnymi ruchami prowadź go wzdłuż paznokcia, omijając okolice skórek i wolnego brzegu (pamiętaj, aby nie trzymać go zbyt długo w jednym miejscu).
    2. Po ściągnięciu całej bazy zmatuj i wyrównaj płytkę paznokcia plikiem o gradacji 100/180.
    3. Na tak przygotowaną płytkę zaaplikuj oliwkę do skórek i wmasuj ją w paznokcie. Gotowe płytka jest gotowa na nowe stylizacje.


Jak usunąć bazę z paznokci?

 

W celu usunięcia bazy kauczukowej możesz użyć wacika bezpyłowego nasączonego removerem lub frezarki.

 

Czy baza kauczukowa jest dobra?

 

Oczywiście. Za bazą kauczukowa przemawia jej elastyczna formuła, która idealnie pracuje z płytką paznokcia i zapewnia trwałą stylizację na długie tygodnie.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera