Jak uniknąć najczęstszych błędów przy manicure hybrydowym

Dodano: 21 lutego 2020 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Jak uniknąć najczęstszych błędów przy manicure hybrydowym

Piękny i trwały manicure hybrydowy o który wciąż pytają Cię koleżanki? Sprawna aplikacja i brak poprawek do 4 tygodni?

Tymczasem masz problem z aplikacją produktu, hybryda się kurczy, manicure po kilku dniach wymaga poprawek, top pęka, lakier odpryskuje lub odchodzi płatami?

Sprawdź, które z 10 najczęstszych błędów w manicure hybrydowym popełniasz i zapomnij o nich raz na zawsze ciesząc się trwałym i nienagannym manicure hybrydowym wykonanym w domowym zaciszu.

 

1. Dlaczego lakier hybrydowy odchodzi płatami? - Nieodpowiednie usuwanie hybrydy

 

Ściąganie lakieru hybrydowego jest równie ważne jeśli nie ważniejsze od samej aplikacji produktów. Zniszczona, miękka jak papier płytka nie będzie współpracować nawet z najlepiej położonym produktem. Pamiętaj, by przy ściąganiu stylizacji zachować szczególną ostrożność! Jeśli nie masz odpowiednich umiejętności do ściągnięcia lakieru hybrydowego frezarką, spiłuj 80% masy pilnikiem, resztę, odmocz Removerem lub zmywaczem acetonowym. Dzięki temu zachowasz zdrową, nienaruszoną płytkę paznokcia na której stylizacja utrzyma się o wiele dłużej.

 

2. Złe przygotowanie płytki

 

Kolejną z przyczyn odchodzenia lakieru może być też źle przygotowana płytka paznokcia do zabiegu manicure hybrydowego. Przed rozpoczęciem manicure hybrydowego płytkę należy oczyścić oraz zmatowić(pilnikiem lub polerką) by zwiększyć przyczepność produktów do manicure hybrydowego.

odchodzenie lakieru płatami

 

3. Nieodtłuszczona lub zatłuszczona płytka paznokcia

 

Przy przygotowaniu płytki należy również pamiętać o odtłuszczeniu paznokci przeznaczonym do tego preparatem. Nie kremuj dłoni przed wykonaniem zabiegu manicure by nie zatłuścić płytki – będzie na to czas po zakończeniu stylizacji. Przyczepność zwiększy również użycie pimera.

 

4. Czemu lakier hybrydowy się marszczy? - Zbyt grube warstwy lakieru

 

Czemu lakier hybrydowy się marszczy? Prawdopodobnie nakładasz zbyt grube warstwy lakieru. Staraj się aplikować lakier hybrydowy cienkimi warstwami. Mocno napigmentowane lakiery, np. Total BlackExtra White czy Pure Red mają tendencje do kurczenia się, dlatego pamiętaj, że w ich przypadku lepiej nałożyć 2 cienkie warstwy produktu, niż jedną grubą warstwę.

marszczenie się lakieru

 

5. Dlaczego lakier hybrydowy uczula? - Lakier hybrydowy z niesprawdzonego źródła

 

Kupując lakier hybrydowy poza jego ceną, weź pod uwagę skład produktu, a co za tym idzie swoje zdrowie. Lakiery z niesprawdzonych źródeł często posiadają substancje szkodliwe jak formaldehyd, toulen czy ftalan. Dodatkowo, może się okazać, że kupując tani lakier do paznokci wcale nie oszczędzisz, będziesz musiała nałożyć znacznie więcej warstw produktu, jego trwałość może być nieporównywalnie gorsza od profesjonalnego lakieru.

 

6. Dlaczego lakier hybrydowy spływa? - Zalewanie skórek

 

Wynika często z powyższego punku, czyli jakości lakieru hybrydowego jakiego używasz. Profesjonalne lakiery powinny charakteryzować się średniogęstą konsystencją, która zapobiega spływaniu. Nakładaj lakier cienkimi warstwami. Popracuj tez nad swoimi umiejętnościami, pamiętaj, praktyka czyni mistrza!

lakier spływa na skórki

 

7. Dlaczego lakier hybrydowy odpryskuje? - Niezabezpieczanie wolnego brzegu

 

Jeśli od strony wolnego brzegu paznokcia podchodzi powietrze w skutek czego lakier odpryskuje, prawdopodobnie nie zabezpieczyłaś odpowiednio wolnego brzegu. Pamiętaj o tym kroku zarówno nakładając bazę, każdą warstwę lakieru kolorowego jak i topu do hybryd.

 

8. Dlaczego lakier hybrydowy się klei? - Zbyt krótki czas utwardzania

 

Być może za krótko utwardzasz swój lakier hybrydowy. Sprawdź czas zalecany przez producenta. Niektóre lakiery wymagają dłuższego czasu utwardzania niż standardowe (UV 120 s, LED 30 - 60 s), przykładem jest top no wipe Quick, który powinno się utwardzać 90 s w lampie LED. Zbyt krótkie utwardzenie może skutkować odchodzeniem lakieru wraz z bazą całymi płatami. Pamiętaj też, że lakiery posiadają warstwę dyspersyjną która naturalnie jest klejąca. Jeśli posiadasz zwykły top hybrydowy (bez opcji No Wipe) po zakończeniu stylizacji musisz przemyć go wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem.

 

9. Dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha? - Słaba jakość lampy/zużyte świetlówki

 

Nie wszystkie produkty utwardzają się w świetle LED, na przykład niektóre żele utwardzają się jedynie w świetle UV. Sprawdź więc czy lampa której używasz jest przystosowana do utwardzenia stosowanego przez Ciebie produktu. Istotne jest również jaką moc lampy posiadasz. Słabsza lampa będzie utwardzać lakier dłużej. Sprawdź jak długo używasz świetlówek w swojej lampie UV, jeśli lakier się nie utwardza, powinnaś je wymienić.

 

10. Dlaczego lakier hybrydowy odchodzi od wolnego brzegu? - Piłowanie hybrydy po skończonym zabiegu manicure

 

Jeśli zabezpieczyłaś wolny brzeg podczas stylizacji, a na końcu „dopracowałaś kształt” pilnikiem to popsułaś sobie całą pracę. Odkryty brzeg naturalnego paznokcia i warstwa stylizacji na pewno się rozwarstwią, pod hybrydę podejdzie powietrze i nie skończy się bez uszczerbków. Piłowanie tylko przy przygotowaniu naturalnej płytki paznokcia do stylizacji, później, zapomnij o istnieniu pilnika!

odchodzenie lakieru od wolnego brzegu

Pamiętaj, że profesjonalny zabieg manicure wykonują doświadczone stylistki paznokci. Jeśli zamierzasz wykonywać zabieg manicure hybrydowego w domu, musisz zaopatrzyć się niezbędne do tego produkty. Zaczynasz od zera? Kup kompletny zestaw do manicure hybrydowego zawierający wszystko czego będziesz potrzebować od lampy po waciki bezpyłowe. Jeśli mimo naszych rad masz problem z wykonaniem zabiegu wybierz się na kurs stylizacji paznokci lub po prostu pozwól sobie na chwilę relaksu i oddaj swoje dłonie profesjonalnej stylistce.

 

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Kolekcja Marry Me - Idealne kolory na wesele

Wesele to wyjątkowa okazja, która wymaga starannego doboru każdego d...

FootHelp+: Produkty podologiczne na popękane pięty i do pielęgnacji stóp

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i p...

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Zapisz się do newslettera