Jak wyczyścić zalane hybrydą skórki?

Dodano: 20 April 2023 w kategorii: Krok po kroku
Jak wyczyścić zalane hybrydą skórki?

Niezależnie od tego jak bardzo uważasz podczas malowania paznokci produktami do manicure hybrydowego, zawsze może zdarzyć się wypadek przy pracy. Zalane i utwardzone skórki wyglądają nie tylko nieestetycznie, a przede wszystkim wpływają na trwałość stylizacji. Dlatego tak ważne jest ich wyczyszczenie jeszcze przed włożeniem dłoni do lampy. Dowiedz się jak to zrobić i jakie produkty do tego zastosować.


Zalane skorki hybryda jak usunąć?

 

Jeśli zdarzyło Ci się zalać skórki podczas wykonywania manicure hybrydowego, nie przejmuj się, każdemu może się to zdarzyć. Na szczęście zalane hybrydą skórki można w łatwy sposób wyczyścić. Potrzebne do tego będą waciki bezpyłowecleaner, patyczek drewniany do skórek lub kiedy będzie już naprawdę kiepsko – frez do skórek. Sprawdź jak najłatwiej się ich pozbyć.


W przypadku zalania skórek hybrydą, szybkie działanie jest kluczowe, dzięki temu jest szansa na usunięcie zalania bez uszkadzania skórek. Jeśli tylko delikatnie zalałaś część skorek patyczek drewniany wystarczy. Przytrzymaj dłonią wał proksymalny i odciągnij skórki od paznokcia a następnie sprawnym, szybkim ruchem zbierz nadmiar lakieru z linii przy skórkach. Delikatnie przecieraj skórki, usuwając resztki hybrydy. Kiedy całe zalanie zostało usunięte włóż szybko rękę do lampy aby utwardzić lakier.

 

 

Jeśli mocno zalałaś skorki i cały wał okołopaznokciowy pływa w nieutwardzonym lakierze – nie ma wyjścia. Jedyne co możesz zrobić to sięgnąć po wacik bezpyłowy, nasączyć go cleanerem i przemyć cały paznokieć z lakieru hybrydowego. Poczekaj aż cleaner odparuje i nałóż raz jeszcze warstwę lakieru, tym razem uważając bardziej na strefę skórek. Jeśli masz problem z domalowywaniem lakieru pod skórki spróbuj użyć cienkiego pędzelka o długości włosia 7-9mm. Będzie bardziej precyzyjny niż pędzelek z buteleczki lakieru hybrydowego.

Pamiętaj, że nieutwardzony lakier hybrydowy może powodować alergie i poparzenia chemiczne. Staraj się aby lakier miał jak najmniejszą styczność ze skórą. Dlatego na początku Twojej drogi bezpieczniejszą drogą będzie pozostawienie minimalnego odstępu od skórek niż ich zalanie. Wprawa i pewna ręka przyjdzie z czasem i doświadczeniem. Nie zniechęcaj się.


Kiedy zalałaś skórki a lakier jest już utwardzony nie ma wyjścia – trzeba użyć frezarki. Wybierz frez do skórek – najlepiej łezkę ponieważ jest precyzyjna. Powoli i delikatnie staraj się spiłować utwardzone miejsce przy skórkach. Możesz pomóc sobie odsuwając skórki patyczkiem drewnianym aby nie uszkodzić skóry. Kiedy uda Ci się usunąć zalanie przemyj paznokieć cleanerem a następnie cienkim pędzelkiem popraw linię przy skórkach w tym miejscu i szybko utwardź poprawkę w lampie. Pozostaje tylko nałożyć top i gotowe!

.

 

Jak malować paznokcie, aby nie zalać skórek?


Przede wszystkim zadbaj o dokładny manicure. Im lepiej usuniesz nabłonek z powierzchni paznokcia tym mniejsze ryzyko zalania skórek. Czyste podłoże to podstawa.

 

Kiedy opanowałaś już manicure do perfekcji i nie w nim leży problem to staraj się na początku pozostawiać minimalny odstęp od skórek podczas malowania lakierem. Ważne jest aby linia przy skórkach była idealnie równa i gładka. Im częściej będziesz malować paznokcie tym większej wprawy nabierzesz.

 

Spróbuj malować przy strefie wałów bokiem pędzelka. Jego krawędź będzie bardziej precyzyjna. Natomiast jeśli ten sposób u Ciebie nie działa to sięgnij po cienki pędzelek i nim powoli i precyzyjnie domaluj lakier do skórek.

 

Pomocną czynnością będzie też przed malowaniem warstwy koloru odsunąć ponownie skórki i wał patyczkiem drewnianym i przytrzymanie palcem wału aby nie opadł na paznokieć. W ten sposób będziemy mieć większy zapas na głębsze domalowanie lakierem.

 


Co zrobić z zalanymi Skorkami?

 

Podczas wykonywania stylizacji hybrydowej warto mieć pod ręką celaner i waciki bezpyłowe lub pędzelek do paznokci, który po namoczeniu w cleanerze przykładamy do zalanych skórek i usuwamy zbyt dużą warstwę zaaplikowanego produktu.

 

Jak nie zalać skórek żelem?

 

Jeśli wydokujesz stylizację żelową nanieś produkt na płytkę paznokcia w niewielkim odstępie od skórek. Następnie cienkim pędzelkiem dołóż żel w okolicy wała paznokcia, dzięki temu unikniesz zalania.

 

Jak wyczyścić zalane skórki hybryda?

 

 
Zaopatrz się cleaner, wacik bezpyłowy lub pędzelek do paznokci. W momencie utwardzenia już zalanych skórek niezbędne będzie ściągnięcie całego paznokcia frezarką.
 

Powiązane produkty

Komentarze:

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Jak zrobić ombre na paznokciach? Przewodnik krok po kroku

Stylizacja paznokci z efektem ombre to jedna z najmodniejszych technik zdob...

Wprowadzenie do tematu: lampa MaxiCure, MiniCure oraz frezarka do paznokci Shape+

W dzisiejszych czasach, profesjonalny i trwały manicure hybrydowy to domena...

Frezarka do paznokci Shape+: Kompleksowy przewodnik pracy w salonie z frezarką

Frezarka do paznokci Shape+ to niezbędne narzędzie dla każdego profesjonali...

Kolekcja Marry Me - Idealne kolory na wesele

Wesele to wyjątkowa okazja, która wymaga starannego doboru każdego d...

FootHelp+: Produkty podologiczne na popękane pięty i do pielęgnacji stóp

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i p...

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Zapisz się do newslettera