Jak zdjąć hybrydę?

Dodano: 21 February 2020 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Jak zdjąć hybrydę?

Manicure hybrydowy czy żelowy to zabieg, bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie życia, jednak po ¾ tygodniach odrost zmusza nas do zmiany manicure lub zdjęcia masy. Niektórym z nas spędza to sen z powiek, a zdejmowanie starej hybrydy czy żelu to zabieg istotniejszy nawet od jej nałożenia. Wbrew opiniom to on w znacznej mierze decyduje o stanie płytki paznokcia. Niewłaściwie przeprowadzony zabieg zdejmowania lub co gorsza zerwanie hybrydy może wpłynąć na trwałość kolejnego manicure ale nawet zniekształcić płytkę paznokcia i powodować bolesny dyskomfort.

 

Jak ściągnąć hybryde w domu?

 

W przypadku hybrydy opcji mamy 2 – odmaczanie przy pomocy acetonu lub removera i ściąganie przy pomocy frezarki. Jeśli na codzień korzystamy z usług kosmetyczki zpaewne nie posiadamy frezarki do paznokci, pozostaje nam więc aceton. 

 

Jak ściągnąć hybrydę acetonem?

 

By zastosować tą metodę należy zacząć od spiłowania wierzchniej warstwy lakieru, a raczej top coatu, by umożliwić acetonowi lepsze wniknięcie w pozostałości lakieru hybrydowego i przyśpieszyć jego działanie.

 

W kolejnym kroku będziemy potrzebować acetonu lub removera do paznokci, którego głównym składnikiem jest właśnie aceton wzbogacony często o składniki odżywiające i natłuszczające płytkę paznokcia. Do ściągnięcia hybrydy w żadnym razie nie nada się zmywacz bezacetownowy!

 

Removerem nasączamy waciki kosmetyczne przycięte do wielkości paznokcia i owijamy je szczelnie folią aluminiową lub zaciskamy specjalnymi klipsami przeznaczonymi do tego celu. Waciki trzymamy na paznokciach około 10 – 15 minut.

 

Po tym czasie lakier powinien się rozpuścić i odchodzić płatami od płytki paznokcia. Pozostałości lakieru usuwamy za pomocą drewnianego patyczka lub kopytka do paznokci.

 

Zabieg ściągania manicure hybrydowego można zakończyć wypolerowaniem płytki paznokcia blokiem polerskim. Kolejny krok zależy od Ciebie – możesz rozpocząć nakładanie nowego manicure hybrydowego lub nałożyć na paznokcie odżywkę i natłuścić skórki paznokcia oliwką do skórek. Nie zaszkodzi tez nałożenie odżywczego kremu na całe dłonie.

jak ściągnąć hybrydę

 

Jak ściągnąć hybrydę frezarką?

 

Ściąganie hybrydy przy użyciu frezów do paznokci jest metodą znacznie popularniejszą zwłaszcza w salonie stylizacji paznokci. Pozwala ona na przyspieszenie całego procesu przy czym wymaga wprawy, wyczucia i umiejętności. Tym sposobem znacznie łatwiej uszkodzić płytkę naturalnego paznokcia.

Do ściągnięcia starej masy tą metodą będziesz potrzebować przede wszystkim frezarki i odpowiednich frezów. Polecamy nasz wpis o manicure frezarkowym, który pomoże Ci wybrać odpowiednie frezy.

frezy do ściągania masy

Do zdjęcia masy nadają się zarówno frezy diamentowe jak i z węglika spiekanego. Dla bezpieczeństwa najlepiej by frezy nie były zbyt ostre co zminimalizuje ryzyko uszkodzenia płytki. Najwygodniejszym kształtem frezu do ściągania masy będzie większy zaokrąglony stożek.

Pracując frezami musimy pamiętać by nasze ruchy były równomierne i zdecydowane. Frez przesuwamy po płytce w ułożeniu równoległym nie dociskając go do płytki paznokcia.

Analogicznie do poprzedniej metody zdejmowanie masy zakończ proces wypolerowaniem płytki bloczkiem polerskim i zacznij wykonywanie nowej stylizacji lub nałóż odżywkę i oliwkę na skórki.

 

Aceton czy frezarka?

 

Wszystko zależy od Twoich preferencji i umiejętności. Frezarka znacznie przyśpieszy proces, jednak bez wprawy łatwo możesz uszkodzić swoją płytkę paznokcia. Ściąganie hybrydy acetonem nie wymaga tyle wprawy, ale trwa dłużej, co więcej, nie każdy lakier schodzi za pierwszym razem i proces czasem trzeba powtórzyć. Dodatkowo aceton wysusza paznokcie i skórki i jest drażniący, zdejmuje też naturalną powłokę chroniącą paznokieć przed uszkodzeniami. Trzeba pamiętać, by po tym zabiegu zadbać o odpowiednią pielęgnację dłoni i paznokci.

 

Jak ściągnąć żele?

 

W przypadku żelu, akrylu lub akrylożelu metoda z odmaczaniem odpada. Aceton nie rozmoczy masy. Pozostaje na więc użycie frezarki. Pamiętaj, że jeśli masa żelowa nie jest zapowietrzona i nie odchodzi sama, możesz spiłować wierzchnią warstwę i na pozostałość nałożyć nową stylizację. Zminimalizujesz dzięki temu ryzyko zniszczenia swojej płytki paznokcia.

jak ściągnąć żele

Powiązane produkty

Komentarze:

Dorotka, 11 November 2022

Dziękuję za dokładny opis, wreszcie wiem jak trzeba zdejmować żel,hybrydę,artykuł był dlanie bardzo pomocny.pozdrawiam.Mistero Milano, 05 December 2022

Dzięki! Cieszymy się, że materiał ułatwi Ci pracę :)

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Trendy w manicure na 2024: Odkryj Odcień Roku Pantone - Peach Fuzz

W 2024 roku świat mody i urody zwraca uwagę na nowy, ekscytujący trend w st...

Paznokcie 2024: Moda i najważniejsze trendy manicure na przyszły rok

W świecie paznokci moda zmienia się niezwykle szybko, a każdy sezon przynos...

Paznokcie na walentynki 2024 rok - 2 ciekawe zdobienia

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza, że nadszedł idealny m...

Jakie narzędzia są potrzebne do salonu kosmetycznego? - nożyczki i cążki do skórek

Piękne i zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Aby utrzymać...

Kompleksowy przewodnik po zestawach prezentowych i setach do paznokci

W dzisiejszych czasach zestawy prezentowe cieszą się ogromną popularnością...

Zapisz się do newslettera