Jaka baza pod hybrydę, a jaka pod żel?

Dodano: 19 październik 2022 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Jaka baza pod hybrydę, a jaka pod żel?

Baza na paznokcie hybrydowe - jaką wybrać?

 

Szukając odpowiedzi na pytanie jaka baza będzie najlepsza pod stylizację hybrydową ja jaka pod żel, zasadnicze będzie ustalenie paru kluczowych szczegółów. Nie tyle istotne jest stosowanie wybranych baz do konkretnych typów stylizacji, co odpowiedni dobór produktu w zależności od stanu płytki paznokcia. Bazy hybrydowe to produkty o różnym stopniu twardości, oraz elastyczności. Ich dobór powinien być uzasadniony wywiadem przeprowadzonym z klientką u której wykonywana będzie stylizacja. Szczegółowo wszystkie bazy od Mistero Milano omówiliśmy we wpisie – Bazy Hybrydowe porównanie i charakterystyka

 

 

Jak dobrać bazę hybrydową do typu płytki paznokcia?

 

Pierwszym krokiem w doborze odpowiedniej bazy hybrydowej powinno być ustalenie z jakim typem płytki paznokcia mamy do czynienia. Zasadniczo wyróżniamy trzy typu rodzaju płytki paznokcia – normalny, suchy i wilgotny. Skóra normalna charakteryzuje się tym, że nie błyszczy, ma gładką powierzchnię, nie ma pęknieć oraz złuszczeń. Skóra sucha to taka gdzie zauważalne są białe plamki na paznokciach, a paznokieć który odrasta pod powierzchnią żelu ma tendencję do zawijania się. Ponadto przy opracowywaniu frezem wytwarza się bardzo dużo pyłu. Z kolei skóra wilgotna to taka którą charakteryzuje naturalnie wysoki błysk i wilgoć płytki paznokcia, oraz mokre opuszki palców. Paznokcie osób ze skórą wilgotną są bardzo elastyczne. Gdy ustalimy już powyższe wskazówki, należy pamiętać, że w przypadku płytki mocno elastycznej koniecznie będzie zastosowanie równie elastycznej bazy jak np. Flexi Base. Gdy zaś mamy do czynienia z płytką paznokcia, która odkleja się od stylizacji zalecane jest zastosowanie Bazy 2w1. W przypadku płytki standardowej czyli skóry normalnej najlepszym wyborem będzie Baza Mineralna, Expert Base lub Baza Kauczukowa.

 

Baza hybrydowa elastyczna czy twarda? 

jaka_baza_do_hybryd_skala_twardości_baz_mistero_milano

 

Jaka baza jest najlepsza pod hybrydę?

 

Z reguły stylizacja hybrydowa to krótkie paznokcie, lub niewiele sięgające poza opuszek palca. W związku z tym taki paznokieć nie jest mocno narażony na uszkodzenia mechaniczne takie jak uderzenia lub złamania. Ważne jest zatem, aby używać bazy która wykluczy ryzyko powstawania odpryśnięć i zapowietrzeń. W tym celu idealnie sprawdzi się Baza Mineralna. To produkt, który na powierzchni paznokcia tworzy niezwykle cienką warstwę, która w niezauważalny sposób wpływa na jego grubość. Baza ta posiada również właściwości wzmacniające płytkę paznokcia dzięki czemu w przypadku ewentualnych urazów nie musisz się obawiać o złamania i uszkodzenia.  Baza hybrydowa do paznokci naturalnych, która ma średnio gęstą i samopoziomującą konsystencję, oprócz swych oczywistych właściwości pozwoli Ci także w idealny sposób wyrównać powierzchnię płytki paznokcia. Taki zabieg pozwoli po nałożeniu lakieru hybrydowego i topu uzyskać idealną linię światła.  Doskonałym wyborem będzie również Baza Cover Lover. Wśród jej kilku uniwersalnych odcieni, z powodzeniem odnajdziesz taki który idealnie dopasujesz do karnacji swojej klientki. Ten typ bazy podobnie jak Baza Mineralna to najlepszy wybór w przypadku klasycznej stylizacji hybrydowej.

 

jaką_bazę_wybrać

 

Jaka baza do paznokci żelowych?

 

Żele jednofazowe nie wymagają stosowania ich łącznie z bazą, niemniej jednak jeśli chcesz mieć pewność, że stylizacja będzie wyjątkowo trwała, a łożysko paznokcia będzie chronione przed poparzeniem termicznym warto każdorazowo wykonując stylizację żelową sięgać po odpowiednią bazę. Najlepsza baza hybrydowa pod żele to taka która będzie się nadawała do dłuższych paznokci, oraz taka która będzie współpracowała z płytką tzn. jej elastycznością. Jedną z najchętniej wybieranych jako baza pod paznokcie żelowe jest Flexi Base. To bardzo elastyczna baza hybrydowa, która sprawia, że całość stylizacji pracuje z płytką paznokcia – nie odkleja się i nie dopuszcza do odklejania się płytki paznokciowej od masy żelowej.

 

baza_coverowa_od_mistero_milano

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Kolory lakierów hybrydowych

Szukasz nowych kolorów lakierów hybrydowych i nie wiesz na co...

Comic nails - jak zrobić?

Comic nails - co to jest za trend?   Najnowszy trend w świecie mani....

Paznokcie sylwestrowe – odkryj brokatowe hybrydy Flash

Z czym kojarzy się Sylwester? Z tysiącem kolorowych świateł, błysków...

Jaka baza pod hybrydę, a jaka pod żel?

Baza na paznokcie hybrydowe - jaką wybrać?   Szukając odpowiedzi na...

Żel z tiksotropią – czyli czym jest pamięć cieczy?

W stylizacji paznokci od lat dąży się do tego, aby w jak najkrótszym...

Princess nails – jak zrobić paznokcie z zatopionym brokatem?

Jak zrobić Princess nails - paznokcie z zatopionym brokatem?   Princ...

Zapisz się do newslettera