Jaka baza pod hybrydę, a jaka pod żel?

Dodano: 19 października 2022 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Jaka baza pod hybrydę, a jaka pod żel?

Baza na paznokcie hybrydowe - jaką wybrać?

 

Szukając odpowiedzi na pytanie jaka baza będzie najlepsza pod stylizację hybrydową ja jaka pod żel, zasadnicze będzie ustalenie paru kluczowych szczegółów. Nie tyle istotne jest stosowanie wybranych baz do konkretnych typów stylizacji, co odpowiedni dobór produktu w zależności od stanu płytki paznokcia. Bazy hybrydowe to produkty o różnym stopniu twardości, oraz elastyczności. Ich dobór powinien być uzasadniony wywiadem przeprowadzonym z klientką u której wykonywana będzie stylizacja. Szczegółowo wszystkie bazy od Mistero Milano omówiliśmy we wpisie – Bazy Hybrydowe porównanie i charakterystyka

 

 

Jak dobrać bazę hybrydową do typu płytki paznokcia?

 

Pierwszym krokiem w doborze odpowiedniej bazy hybrydowej powinno być ustalenie z jakim typem płytki paznokcia mamy do czynienia. Zasadniczo wyróżniamy trzy typu rodzaju płytki paznokcia – normalny, suchy i wilgotny. Skóra normalna charakteryzuje się tym, że nie błyszczy, ma gładką powierzchnię, nie ma pęknieć oraz złuszczeń. Skóra sucha to taka gdzie zauważalne są białe plamki na paznokciach, a paznokieć który odrasta pod powierzchnią żelu ma tendencję do zawijania się.

 

Ponadto przy opracowywaniu frezem wytwarza się bardzo dużo pyłu. Z kolei skóra wilgotna to taka którą charakteryzuje naturalnie wysoki błysk i wilgoć płytki paznokcia, oraz mokre opuszki palców. Paznokcie osób ze skórą wilgotną są bardzo elastyczne. Gdy ustalimy już powyższe wskazówki, należy pamiętać, że w przypadku płytki mocno elastycznej koniecznie będzie zastosowanie równie elastycznej bazy jak np. Flexi Base. Gdy zaś mamy do czynienia z płytką paznokcia, która odkleja się od stylizacji zalecane jest zastosowanie Bazy 2w1. W przypadku płytki standardowej czyli skóry normalnej najlepszym wyborem będzie Baza Mineralna, Expert Base lub Baza Kauczukowa.

 

Baza hybrydowa elastyczna czy twarda? 

jaka_baza_do_hybryd_skala_twardości_baz_mistero_milano

 

Jaka baza jest najlepsza pod hybrydę?

 

Z reguły stylizacja hybrydowa to krótkie paznokcie, lub niewiele sięgające poza opuszek palca. W związku z tym taki paznokieć nie jest mocno narażony na uszkodzenia mechaniczne takie jak uderzenia lub złamania. Ważne jest zatem, aby używać bazy która wykluczy ryzyko powstawania odpryśnięć i zapowietrzeń. W tym celu idealnie sprawdzi się Baza Mineralna. To produkt, który na powierzchni paznokcia tworzy niezwykle cienką warstwę, która w niezauważalny sposób wpływa na jego grubość.

 

Baza ta posiada również właściwości wzmacniające płytkę paznokcia dzięki czemu w przypadku ewentualnych urazów nie musisz się obawiać o złamania i uszkodzenia.  Baza hybrydowa do paznokci naturalnych, która ma średnio gęstą i samopoziomującą konsystencję, oprócz swych oczywistych właściwości pozwoli Ci także w idealny sposób wyrównać powierzchnię płytki paznokcia. Taki zabieg pozwoli po nałożeniu lakieru hybrydowego i topu uzyskać idealną linię światła. 

 

Doskonałym wyborem będzie również Baza Cover Lover. Wśród jej kilku uniwersalnych odcieni, z powodzeniem odnajdziesz taki który idealnie dopasujesz do karnacji swojej klientki. Ten typ bazy podobnie jak Baza Mineralna to najlepszy wybór w przypadku klasycznej stylizacji hybrydowej.

 

jaką_bazę_wybrać

 

Jaka baza do paznokci żelowych?

 

Żele jednofazowe nie wymagają stosowania ich łącznie z bazą, niemniej jednak jeśli chcesz mieć pewność, że stylizacja będzie wyjątkowo trwała, a łożysko paznokcia będzie chronione przed poparzeniem termicznym warto każdorazowo wykonując stylizację żelową sięgać po odpowiednią bazę. Najlepsza baza hybrydowa pod żele to taka która będzie się nadawała do dłuższych paznokci, oraz taka która będzie współpracowała z płytką tzn. jej elastycznością. Jedną z najchętniej wybieranych jako baza pod paznokcie żelowe jest Flexi Base. To bardzo elastyczna baza hybrydowa, która sprawia, że całość stylizacji pracuje z płytką paznokcia – nie odkleja się i nie dopuszcza do odklejania się płytki paznokciowej od masy żelowej.

 

baza_coverowa_od_mistero_milano


Jaka baza do paznokci jest najlepsza?

 

Wybór najlepszej bazy hybrydowej zależy od tego co chcemy dzięki niej osiągnąć. Jeśli chcesz jedynie wzmocnić paznokcie i nie stosować kolorowego lakieru wybierz bazę mineralną. Z kolei jeśli baza ma spełniać rolę zarówno bazy jak i lakieru hybrydowego wybierz bazy coverowe, które nie tylko wzmocnią zniszczoną płytkę paznokcia, ale również pokryją płytkę naturalnym odcieniem różu, czy beżu.

 

Jaka baza na miękkie paznokcie?

 

Jeśli Towje paznokcie są kruche, miękkie i zniszczone wybierz bazę hybrydową, która wzmocni płytkę dzięki swoim właściwościom naprawczym. Wybierz bazę coverową, która dodaktowo nada Ci delikatny kolor bez konieczności stosowania kolorowego lakieru.

Powiązane produkty

Komentarze:

yellix, 10 lutego 2023

Tu była tabelka twardości baz? Gdzie ona się podziała? Zdjęcie nie jest już dostępne a chciałam je wydrukować w swojej rozpisce standardów salonowych.Mistero Milano, 13 lutego 2023

Dziękujemy za komentarz :) Cieszymy się, że jesteś naszą wierną i czujną czytelniczką bloga. Zdjęcia pojawią się ponownie po usunięciu usterki :)

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera