Jednofazowe żele do paznokci

Dodano: 21 luty 2020
Jednofazowe żele do paznokci

Żele UV to produkty pozwalające przedłużyć i wzmocnić naturalną płytkę. Stworzyć idealną, trwałą powierzchnię odporną na czynniki zewnętrzne. Są idealnym rozwiązaniem dla kobiet których płytka jest cienka i łamliwa. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, że podstawą trwałej stylizacji jest zdrowa, naturalna płytka paznokcia. Wykonanie stylizacji na uszkodzonej, słabej płytce z pewnością nie da długotrwałego efektu, co więcej może doprowadzić do zniszczenia i deformacji płytki. Prawidłowe aplikacja i usunięcie stylizacji nie ma żadnego wpływu na kondycję paznokci.

 

Rodzaje żeli UV / LED

 

Na rynku występuje wiele rodzajów żeli. Możemy podzielić je na grupy ze względu na przeznaczenie, konsystencje, zabarwienie a nawet czas utwardzania w lampie. Nie możemy zapomnieć tez o własnych preferencjach i umiejętnościach.

Utwardzanie żeli

Należy pamięątać, że nie wszystkie żele utwardzają się w lampach LED. Większość nowych generacji żeli przeznaczonych jest już do lamp LED lub dual, jeśli jednak jesteś posiadaczką lampy ledowej sprawdź przed użyciem żelu czy nie jest on utwardzalny wyłącznie przez światło UV.

Dlaczego żel do paznokci piecze?

Wynika to z przebiegu procesu polimeryzacji, czyli przemieszczania się cząsteczek żelu w trakcie jego utwardzania. Im więcej żelu nałożymy, tym większa jest powierzchnia w której cząsteczki mogą się przemieszczać, a więc uczucie pieczenia może być większe. Nakładaj więc cienkie warstwy produktu, a jeśli mimo to czujesz dyskomfort, wyciągnij dłoń na 2 sekundy z lampy po czym włóż ponownie.

Konsystncja żeli do paznokci

Jeśli chodzi o konsystencje wyróżniamy żele rzadkie, średnio gęste, gęste i bardzo gęste – modelujące. Gęste i bardzo gęste żele nadają się do przedłużenia na formie, niektóre nawet do niebotycznych długości. Takie paznokcie przeważnie wykonywane są przez profesjonalne stylistki z okazji mistrzostw. Dobór gęstości żelu zależy zarówno od preferencji jak i od metody nakładania i tego jaki efekt zamierzamy uzyskać.

Kolory żeli

Jeśli chodzi o kolory żeli występują żele transparentne, transparentne o zabarwieniu na przykład różowym czy niebieskim, coverowe – najczęściej różowe i w odcieniach beżów, biale i kolorowe żele do zdobień.

żele UV jak nakładać

Fazowość żeli do paznokci

Jednak główny podział żeli to podział na fazowość produktu a co za tym idzie technikę pracy żelem. Możemy wyróżnić technikę I, II oraz III fazową - możemy je powiązać z 3 fazami żelowej stylizacji paznokci: fazy bazowej, budującej i nabłyszczającej. Używając do każdej z trzech faz innego żelu możemy mówić o technice III fazowej, natomiast używając tego samego żelu do każdej warstwy – I fazowej. Produkty żelowe posiadają na opakowaniu informację, do czego są przeznaczone. Żele używane w technice trójfazowej to żele bazowe, budujące i nawierzchniowe. Żele bazowe, nazywane też bonderami, zwiększają przyczepność kolejnych warstw. Żele budujące występują w wersji przezroczystej, ale też w mniej lub bardziej kryjących naturalnych kolorach – różach, beżach, bielach, można nimi przedłużyć paznokcie i wybudować pożądany kształt. Żele nawierzchniowe są przezroczyste i pełnią funkcję nabłyszczacza. Żelami jednofazowymi można wykonać zarówno bazę, przedłużenie jak i warstwę nabłyszczającą. Poniższa tabela ułatwi zrozumienie tego pojęcia.

fazowość żeli do paznokci

 

Jak nakładać żel do paznokci

 

Jeśli zaczynasz swoja przygodę z żelem najlepszą opcją będzie wypróbowanie żelu jednofazowego – czyli takiego „do wszystkiego”. Kupisz jeden żel, który pozwoli Ci wykonać całą stylizację i podjąć decyzje czy metoda żelowa jest dla Ciebie, dlatego tez będzie to idealny żel dla początkujących. Żele 1-fazowe przeważnie charakteryzują się średniogęstą konsystencją czyli najprostszą do opracowania – taki żel nie będzie rozlewał się na skórki, nie będzie tez ciężko ułożyć go na płytce czy formie. Pamiętaj, że każdym żelem powinniśmy pracować w sposób płynny i delikatny. Zapobiegnie to powstawaniu pęcherzyków powietrza i uszkodzeniu pędzelka. Do stylizacji żelowej oprócz żelu będziesz potrzebować wszystkiego czego standardowo używasz do stylizacji hybrydowej. Przygotowanie płytki przebiega dokładnie w ten sam sposób. Od ściągnięcia starej masy przez wyrównanie długości paznokci, opracowania skórek, zmatowienia płytki, nałożenie odtłuszczacza i primera. Nakładanie bazy hybrydowej nie jest w tym wypadku konieczne, aczkolwiek baza Flexi lub Expert nadaje się również pod stylizacje żelowe i niektóre stylistki nie pomijają tego kroku. Na gotową stylizację żelową możemy nałożyć żel kolorowy, ale produkty hybrydowe również świetnie nadają się do tego celu. Zasada stylizacji paznokci jest nakładanie produktów od najtwardszego do najbardziej elastycznego, nie odwrotnie. Żel jest twardszy niż hybryda więc spokojnie może się pod nią znaleźć. Żel na hybrydzie z kolei na pewno się nie utrzyma. Sprawdź jak wykonać stylizację żelową - konstrukcyjny french manicure.

 

Który żel do paznokci? Żele 1-fazowych Mistero Milano

 

Ustaliliśmy już, że do stylizacji metodą 1 fazową będziesz potrzebowała jednego produktu – który wybrać? Przygotowaliśmy małe podsumowanie produktów jednofazowych Mistero Milano.

Żel 1-fazowy różowy STANDARD

Średnio gęsty żel, poziomujący o różowym zabarwieniu. Bardzo uniwersalny. Przeznaczony do systemu utwardzania w klasycznym świetle UV i lampach dual led. W klasycznych lampach LED się nie utwardzi. Charakteryzuje się on dobrą przyczepnością do naturalnej płytki paznokcia, a jego różowa barwa poprawia koloryt i tuszuje przebarwienia. Konsystencja pozwala na precyzyjną kontrolę produktu podczas aplikacji.

żel standard różowy

Żel 1-fazowy niebieski ESPERTO

Bardzo gęsty żel, raczej niepoziomujący o delikatnym niebieskim zabarwieniu, które np. zapobiega żółknięciu białej końcówki w french manicure. Zapewnia doskonałą przyczepności do płytki paznokcia, co pozwoli zapobiec zapowietrzeniom i pęknięciom. Bardzo gęsta konsystencja produktu pozwala na precyzyjną kontrolę masy.

żel niebieski esperto

Żel 1-fazowy przezroczysty ESPERTO

Przezroczysty Esperto - bardzo gęsty i nie poziomujacy się żel typu clear. Dzięki swojej konsystencji galaretki pozwala na swobodną pracę bez strachu o rozlanie się produktu na skórki. Nadaje się do szybkiego zrekonstruowania małych uszczerbków na wolnym brzegu bez konieczności użycia form. Podobnie jak Esperto o niebieskim zabarwieniu zapewnia rewelacyjną przyczepności do naturalnej płytki. Nie zmienia koloru po utwardzeniu w lampie jest krystalicznie przezroczysty.

żel esperto clear

Żel 1-fazowy przezroczysty ELASTICO

Średnio-gęsty, przezroczysty żel z formułą tiksptropii. Dzięki zawartości włókien poliamidowych charakteryzuje się "pamięcią cieczy". Polecany dla osób początkujących, ponieważ jego konsystencja pozwala na dużą kontrolę nad produktem bez zlewania się na boki. Idealnie sprawdzi się do naturalnej płytki jak i do przedłużania paznokci. Świetnie się zaciska i trzyma nadaną formę.

żel elastico clear

Żel 1-fazowy różowy ELASTICO

Charakteryzuje się właściwościami identycznymi jak ELASTICO CLEAR, dodatkowo posiada delikatne, różowe zabarwienie, które podbija naturalny kolor płytki paznokcia.

żel elastico pink

Żele Mistero Milano występują w 3 pojemnościach: 15, 30 i 50 ml. Na stronie znajdziesz również próbki żeli o pojemności 3 ml, które dodatkowo pomogą wybrać produkt najlepiej dostosowany do Ciebie i Twoich preferencji. Jeśli jesteś osobą początkującą poza żelami jednofazowymi, które ograniczają przymus zakupu i wyboru kilku nowych produktów, przypaść do gustu mogą Ci też coverowe żele budujące. Jak wspomniano wcześniej, możesz położyć je na jedną z odpowiednich do tego celu baz hybrydowych jak Flexi lub Ekspert. Coverowy żel budujący może ułatwić Ci pracę, ponieważ widzisz ile produktu nałożyłaś, a przy opracowaniu ile go spiłowałaś. Do dokładnego omówienia żeli trzyfazowych przejdziemy w drugiej części wpisu która pojawi się już niebawem.

 

Jak usunąć żel do paznokci

 

Pamiętaj, że żelu nie usuniesz acetonem. Musisz go spiłować pilnikiem lub frezarką. Piłowanie pilnikiem rozpocznij od pilnika gruboziarnistego, uważaj przy tym by nie przepiłować naturalnej płytki paznokcia. Często zdmuchuj powstały pył by mieć kontrolę nad grubością pozostałej masy. Piłowanie zakończ pilnikiem drobnoziarnistym - sprawdź jaki pilnik do paznokci wybrać. Jeśli jesteś posiadaczką frezarki, możesz przyśpieszyć proces usuwania żelu, jednak wymaga to wprawy i ostrożności by zachować naturalną płytkę paznokcia w nienaruszonym stanie. Przeczytaj jaki frez wybrać by pozbyć się niechcianej masy.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz:

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Hybryda w ciąży – fakty i mity

Manicure hybrydowy jest bardzo popularnym i wszystkim znanym zabiegiem upię...

Kurs stylizacji paznokci - czy warto?

Branża "paznokciowa" cały czas idzie wielkimi krokami na prz&oacu...

Kwiaty na paznokciach - zdobienie akwarelą krok po kroku

Kwiaty na paznokciach to zdobienie które kojarzy się przede wszystki...

Czarne paznokcie - jeden kolor, tyle możliwości

Jak często Twoje klientki szukając idealnego rozwiązania, pasującego do każ...

Paznokcie z płomieniami krok po kroku

Płomienie na paznokciach inaczej flame nails to wybór nie tylko na c...

Paznokcie zdobione folią transferową krok po kroku

Czas na uniwersalne, łatwe i przyjemne zdobienia z wykorzystaniem folii tra...

Zapisz się do newslettera