Jednofazowe żele do paznokci

Dodano: 21 February 2020 w kategorii: Stylizuję
Jednofazowe żele do paznokci

Żele UV to produkty pozwalające przedłużyć i wzmocnić naturalną płytkę. Stworzyć idealną, trwałą powierzchnię odporną na czynniki zewnętrzne. Są idealnym rozwiązaniem dla kobiet których płytka jest cienka i łamliwa. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, że podstawą trwałej stylizacji jest zdrowa, naturalna płytka paznokcia. Wykonanie stylizacji na uszkodzonej, słabej płytce z pewnością nie da długotrwałego efektu, co więcej może doprowadzić do zniszczenia i deformacji płytki. Prawidłowe aplikacja i usunięcie stylizacji nie ma żadnego wpływu na kondycję paznokci.

 

Rodzaje żeli UV / LED

 

Na rynku występuje wiele rodzajów żeli. Możemy podzielić je na grupy ze względu na przeznaczenie, konsystencje, zabarwienie a nawet czas utwardzania w lampie. Nie możemy zapomnieć tez o własnych preferencjach i umiejętnościach.

 

Utwardzanie żeli

 

Należy pamięątać, że nie wszystkie żele utwardzają się w lampach LED. Większość nowych generacji żeli przeznaczonych jest już do lamp LED lub dual, jeśli jednak jesteś posiadaczką lampy ledowej sprawdź przed użyciem żelu czy nie jest on utwardzalny wyłącznie przez światło UV.

 

Dlaczego żel do paznokci piecze?

 

Wynika to z przebiegu procesu polimeryzacji, czyli przemieszczania się cząsteczek żelu w trakcie jego utwardzania. Im więcej żelu nałożymy, tym większa jest powierzchnia w której cząsteczki mogą się przemieszczać, a więc uczucie pieczenia może być większe. Nakładaj więc cienkie warstwy produktu, a jeśli mimo to czujesz dyskomfort, wyciągnij dłoń na 2 sekundy z lampy po czym włóż ponownie.

 

Konsystncja żeli do paznokci

 

Jeśli chodzi o konsystencje wyróżniamy żele rzadkie, średnio gęste, gęste i bardzo gęste – modelujące. Gęste i bardzo gęste żele nadają się do przedłużenia na formie, niektóre nawet do niebotycznych długości. Takie paznokcie przeważnie wykonywane są przez profesjonalne stylistki z okazji mistrzostw. Dobór gęstości żelu zależy zarówno od preferencji jak i od metody nakładania i tego jaki efekt zamierzamy uzyskać.

 

Kolory żeli

 

Jeśli chodzi o kolory żeli występują żele transparentne, transparentne o zabarwieniu na przykład różowym czy niebieskim, coverowe – najczęściej różowe i w odcieniach beżów, biale i kolorowe żele do zdobień.

 

Fazowość żeli do paznokci

 

Jednak główny podział żeli to podział na fazowość produktu a co za tym idzie technikę pracy żelem. Możemy wyróżnić technikę I, II oraz III fazową - możemy je powiązać z 3 fazami żelowej stylizacji paznokci: fazy bazowej, budującej i nabłyszczającej. Używając do każdej z trzech faz innego żelu możemy mówić o technice III fazowej, natomiast używając tego samego żelu do każdej warstwy – I fazowej. Produkty żelowe posiadają na opakowaniu informację, do czego są przeznaczone.

 

Żele używane w technice trójfazowej to żele bazowe, budujące i nawierzchniowe. Żele bazowe, nazywane też bonderami, zwiększają przyczepność kolejnych warstw. Żele budujące występują w wersji przezroczystej, ale też w mniej lub bardziej kryjących naturalnych kolorach – różach, beżach, bielach, można nimi przedłużyć paznokcie i wybudować pożądany kształt. Żele nawierzchniowe są przezroczyste i pełnią funkcję nabłyszczacza. Żelami jednofazowymi można wykonać zarówno bazę, przedłużenie jak i warstwę nabłyszczającą. Poniższa tabela ułatwi zrozumienie tego pojęcia.

 

Jak nakładać żel do paznokci

 

Jeśli zaczynasz swoja przygodę z żelem najlepszą opcją będzie wypróbowanie żelu jednofazowego – czyli takiego „do wszystkiego”. Kupisz jeden żel, który pozwoli Ci wykonać całą stylizację i podjąć decyzje czy metoda żelowa jest dla Ciebie, dlatego tez będzie to idealny żel dla początkujących. Żele 1-fazowe przeważnie charakteryzują się średniogęstą konsystencją czyli najprostszą do opracowania – taki żel nie będzie rozlewał się na skórki, nie będzie tez ciężko ułożyć go na płytce czy formie.

 

Pamiętaj, że każdym żelem powinniśmy pracować w sposób płynny i delikatny. Zapobiegnie to powstawaniu pęcherzyków powietrza i uszkodzeniu pędzelka. Do stylizacji żelowej oprócz żelu będziesz potrzebować wszystkiego czego standardowo używasz do stylizacji hybrydowej. Przygotowanie płytki przebiega dokładnie w ten sam sposób. Od ściągnięcia starej masy przez wyrównanie długości paznokci, opracowania skórek, zmatowienia płytki, nałożenie odtłuszczacza i primera. Nakładanie bazy hybrydowej nie jest w tym wypadku konieczne, aczkolwiek baza Flexi lub Expert nadaje się również pod stylizacje żelowe i niektóre stylistki nie pomijają tego kroku.

 

Na gotową stylizację żelową możemy nałożyć żel kolorowy, ale produkty hybrydowe również świetnie nadają się do tego celu. Zasada stylizacji paznokci jest nakładanie produktów od najtwardszego do najbardziej elastycznego, nie odwrotnie. Żel jest twardszy niż hybryda więc spokojnie może się pod nią znaleźć. Żel na hybrydzie z kolei na pewno się nie utrzyma. Sprawdź jak wykonać stylizację żelową - konstrukcyjny french manicure.

 

Który żel do paznokci? Żele 1-fazowe Mistero Milano

 

Ustaliliśmy już, że do stylizacji metodą 1 fazową będziesz potrzebowała jednego produktu – który wybrać? Przygotowaliśmy małe podsumowanie produktów jednofazowych Mistero Milano.

 

Żel 1-fazowy przezroczysty ELASTICO

 

Średnio-gęsty, przezroczysty żel z formułą tiksptropii. Dzięki zawartości włókien poliamidowych charakteryzuje się "pamięcią cieczy". Polecany dla osób początkujących, ponieważ jego konsystencja pozwala na dużą kontrolę nad produktem bez zlewania się na boki. Idealnie sprawdzi się do naturalnej płytki jak i do przedłużania paznokci. Świetnie się zaciska i trzyma nadaną formę.

 

Żel 1-fazowy różowy ELASTICO

 

Charakteryzuje się właściwościami identycznymi jak ELASTICO CLEAR, dodatkowo posiada delikatne, różowe zabarwienie, które podbija naturalny kolor płytki paznokcia.

 

Żele Mistero Milano występują w 2 pojemnościach: 15 i 50 g. Na stronie znajdziesz również próbki żeli o pojemności 3 ml, które dodatkowo pomogą wybrać produkt najlepiej dostosowany do Ciebie i Twoich preferencji. Jeśli jesteś osobą początkującą poza żelami jednofazowymi, które ograniczają przymus zakupu i wyboru kilku nowych produktów, przypaść do gustu mogą Ci też coverowe żele budujące. Jak wspomniano wcześniej, możesz położyć je na jedną z odpowiednich do tego celu baz hybrydowych jak Flexi lub Ekspert. Coverowy żel budujący może ułatwić Ci pracę, ponieważ widzisz ile produktu nałożyłaś, a przy opracowaniu ile go spiłowałaś. Do dokładnego omówienia żeli trzyfazowych przejdziemy w drugiej części wpisu która pojawi się już niebawem.

 

Jak usunąć żel do paznokci

 

Pamiętaj, że żelu nie usuniesz acetonem. Musisz go spiłować pilnikiem lub frezarką. Piłowanie pilnikiem rozpocznij od pilnika gruboziarnistego, uważaj przy tym by nie przepiłować naturalnej płytki paznokcia. Często zdmuchuj powstały pył by mieć kontrolę nad grubością pozostałej masy. Piłowanie zakończ pilnikiem drobnoziarnistym - sprawdź jaki pilnik do paznokci wybrać. Jeśli jesteś posiadaczką frezarki, możesz przyśpieszyć proces usuwania żelu, jednak wymaga to wprawy i ostrożności by zachować naturalną płytkę paznokcia w nienaruszonym stanie. Przeczytaj jaki frez wybrać by pozbyć się niechcianej masy.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Kolekcja Marry Me - Idealne kolory na wesele

Wesele to wyjątkowa okazja, która wymaga starannego doboru każdego d...

FootHelp+: Produkty podologiczne na popękane pięty i do pielęgnacji stóp

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i p...

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Zapisz się do newslettera