Lampy UV do paznokci - czy powinniśmy się ich obawiać?

Dodano: 21 February 2020 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Lampy UV do paznokci - czy powinniśmy się ich obawiać?

W dzisiejszych czasach kobiety cenią sobie oszczędność czasu i trwałość stylizacji więc coraz częściej stawiają na manicure żelowy czy hybrydowy. Pojawia się jednak coraz więcej wątpliwości czy wykorzystywane przy stylizacji lampy do paznokci są aby na pewno bezpieczne? Czy kontrowersyjne doniesienia o szkodliwości lamp do utwardzania hybryd i żeli są zasadne? Przyjrzeliśmy się tematowi z bliska.

Nowoczesne rozwiązania to coraz więcej możliwości, by paznokcie były piękne i zadbane. Nie powinno się to jednak wiązać z żadnym ryzykiem. Warto orientować się czy sprzęt którym wykonywane są zabiegi jest odpowiedni i bezpieczny. Zanim zaczniemy powielać zasłyszane opinie na temat szkodliwości lamp UV dobrze jest wgłębić się w temat i poznać opinie ekspertów.

 

Szkodliwość lamp UV – prawda czy mit?

 

O lampach stosowanych w zabiegach manicure, powstało już wiele legend. Ich bezpieczeństwo kwestionowane jest przede wszystkim z powodu równorzędnego traktowania lamp używanych do stylizacji paznokci i lamp używanych w solariach. Intensywność promieniowania emitowanego przez oba typy lamp jednak znacznie się różni.

 

Lampy UV wykorzystują o wiele słabsze promieniowanie, co skutecznie uniemożliwia ich jakikolwiek negatywny wpływ na skórę klientek. W solarium promieniowanie UVA występuje w połączeniu z promieniowaniem UVB dzięki czemu się następuje proces opalania. Ilość żarówek w solarium to ok 12 żarówek o mocy 100 Watt , lampy UV posiadają zazwyczaj kilka żarówek o mocy 9 lub 18 Watt. Narażenia skóry na promieniowanie nie należy jednak utożsamiać z mocą żarówek ale z ilością miliwatów przypadających na centymetr kwadratowy skóry. Należy podkreślić też, fakt iż jak dotąd nie istnieją żadne badania potwierdzające szkodliwość stosowania lamp do utwardzania paznokci. Naukowcy przebadali natomiast większość lamp UV dostępnych w latach 1996 - 2013. Badania przeprowadzone w Ultraviolet Radiation Group w Australii wykazały, że promieniowanie emitowane przez lampy jest nieszkodliwe.

 

Natomiast podczas badania przeprowadzonego przez Rapid Precision Testing Laboratories w Stanach Zjednoczonych, okazało się, iż ryzyko zachorowania na nowotwory skóry, wywołane promieniowaniem emitowanym przez lampy UV jest znikome. Wystąpienie minimalnych zmian byłoby możliwe jedynie poprzez stałe i długotrwałe oddziaływanie promieniowania UVA, np. raz w tygodniu przez kilkadziesiąt lat. Należy jednak podkreślić, że ryzyko to jest i tak dużo mniejsze niż to, wywołane ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Ustalono, że 10 minut na słońcu jest równorzędne z aż 6 godzinami nieustannego oddziaływania lampy UV na skórę, a zabieg stylizacji naraża naszą skórę na promieniowanie tak samo jak 1,5 do 3 minut na słońcu. [UV Nail Lamp – The Facts. Bio Sculpture Newsletter, Spring 2011]

 

Profesjonalny sprzęt to gwarancja bezpieczeństwa

 

Oczywiście istotnym aspektem jest też sprzęt używany przez stylistkę. Niestety nie zawsze jest on najwyższej jakości. W dzisiejszej dobie internetu lampę można kupić już za kilka złotych, niestety tego typu sprzęt najczęściej pochodzi od niesprawdzonych producentów i nie posiada niezbędnych atestów.

 

Mistero Milano to marka, polecana przez profesjonalistów, która oprócz szerokiej gamy lakierów i akcesoriów do stylizacji paznokci, posiada w swojej ofercie także najwyższej jakości lampy UV/LED. Sprzęt ten jest certyfikowany i może być stosowany zarówno w salonach kosmetycznych jak i warunkach domowych. Stanowi on gwarancję bezpieczeństwa oraz najlepszy sposób na piękne stylizacje.

 

W Mistero Milano tak samo ważne jest dla nas zadowolenie jak również bezpieczeństwo klientek – mówi Paweł Chrzanowski, właściciel marki Mistero Milano – Nasze lampy UV/LED, to najwyższej jakości produkty, które gwarantują komfort stosowania i są w pełni bezpieczne. Stawiamy na sprzęt, który wybierają profesjonaliści i certyfikowani styliści paznokci. Daje nam to pewność, że nasze produkty są bezpieczne i sprawdzą się nawet najbardziej wymagającym – dodaje Paweł Chrzanowski.

 

Jakie lakiery hybrydowe wybierać?

 

Profesjonalna lampa UV to jednak nie wszystko. Aby mieć pewność, że manicure będzie bezpieczny dla naszych dłoni i paznokci, warto znać też odpowiednie procedury. Marka Mistero Milano prowadzi liczne szkolenia i na terenie całej Europy certyfikuje Stylistów ucząc ich prawidłowo i bezpiecznie wykonywać zabiegi manicure i pedicure. Pisaliśmy już dlaczego warto udać się do certyfikowanej stylistki paznokci. Nie bez znaczenia pozostają też używane lakiery hybrydowe - ogromne znaczenie ma ich skład. Certyfikowany zespół ekspertów do spraw Bezpieczeństwa Kosmetyków i Chemii Gospodarczej czuwa nad bezpieczeństwem produktów Mistero Milano. Nasze lakiery są przebadane dermatologicznie i nie uczulają. Produkty wysokiej jakości, odpowiednie, sprawdzone lampy, niezwykła gama kolorów, to coś dzięki czemu stylizacja paznokci z Mistero Milano jest łatwa, szybka i przede wszystkim bezpieczna.

 

Fakty o lampach UV, które możesz przekazać zaniepokojonej klientce:

 

• Lampy używane w stylizacji paznokci są bezpieczniejsze niż światło słoneczne;

 

• Ilość promieniowania generowana przez lampę UV podczas stylizacji jest mniejsza niż podczas obiadu w ogrodzie w słoneczny dzień;

 

• Lampy UV produkują tylko fale – niskoenergetyczne;

 

• Światło UV emitowane przez lampy nie jest powodem raka skóry czy paznokci;

 

• Ilość promieniowania podczas zabiegu stylizacji równa jest ok. 2 minutom na słońcu;

 

• Lampy UV to nie lampy z solarium;

 

• By wywołać zaczerwienienie na partie ciała najbardziej wrażliwe na promieniowanie (kark i policzki) potrzeba ok. 10 minut ciągłego naświetlania;

 

• Wierzch dłoni pochłania promieniowanie około czterokrotnie mniej niż kark i policzki;

 

• Lampy UV stosowane są w przemyśle już od ponad 30 lat;

 

• Jedno z najnowszych badań opublikowanych w The Journal of Investigative Dermatology, wskazuje, że klientka potrzebowałyby około 250 lat cotygodniowego manicure by zrównać ryzyko wystąpienia zmian wynikające z jednorazowego naświetlania przy fototerapii, którą stosuje się np. w leczeniu łuszczycy.

 

• The Skin Cancer Foundation wydało oświadczenie, o braku jednoznacznego związku lamp stosowanych w stylizacji z występowaniem rakia skóry oraz o tym iż nie należy porównywać światła emitowanego przez lampy UV stosowanego przy stylizacjach do światła emitowanego przez solaria. [https://www.skincancer.org/media-and-press/press-release-2013/nail-lamps]

 

• Płytka paznokcia to martwy twór tak samo jak włosy - nie chłonie światła!

 

Jeżeli te fakty nie przemówią do Waszych klientek to:

• Można położyć kawałek byle szmatki na wierzch dłoni lub przygotować rękawiczki w wyciętymi dziurami na paznokcie

 

• Użyć kremu z filtrem +15

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera