Metoda żelowa i akrylowa - czym się różnią? Którą z nich wybrać?

Dodano: 21 February 2020 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Metoda żelowa i akrylowa - czym się różnią? Którą z nich wybrać?

Piękne, przedłużone, trwałe paznokcie to cel większości wizyt u stylistki paznokci. Którą z metod wybrać by uzyskać taki efekt? Zarówno z perspektywy stylistki jak i klientki obie z tych metod posiadają swoje plusy i minusy. Żadnej z nich nie można określić jako złej, pełnią one trochę inne funkcje, różnią się też produktami niezbędnymi do ich wykonania oraz procedurą.

 

Przed podjęciem decyzji o wyborze którejkolwiek z tych metod należy pamiętać o tym, że podstawą prawidłowo wykonanej, trwałej stylizacji jest zdrowa naturalna płytka paznokcia. Regeneracja naturalnego paznokcia powinna być sprawą priorytetową, ponieważ wykonanie żelowej czy akrylowej stylizacji na uszkodzonej, słabej płytce paznokcia po pierwsze nie da długotrwałego efektu, a po drugie zniszczy nasze paznokcie jeszcze bardziej i może prowadzić do deformacji płytki.

 

Żadna z tych metod sama w sobie nie przyczynia się do niszczenia naturalnych paznokci. Prawidłowe nałożenie i umiejętne zdjęcie stylizacji nie będzie mieć żadnego wpływu na kondycję paznokci.

 

Paznokcie akrylowe

 

Do wykonania stylizacji akrylowej potrzebujemy proszku akrylowego – polimeru oraz specjalnego płynu – liquidu / monomeru, które mieszamy w odpowiednich proporcjach. W naszej ofercie znajdziecie 2 rodzaje płynów: forte i delicato. Monomer forte przeznaczony jest dla osób zaawansowanych. Masa akrylowa przy jego użyciu ulega szybszemu twardnieniu. Czas twardnięcia monomeru delicato jest dłuższy dzięki czemu pozwala na dłuższe opracowywanie masy. Charakteryzuje się podwyższoną plastycznością.

Proszki akrylowe występują w wersji transparentnej, białej, coverróżowejbeżowej oraz w wersji kolorowej.

 

Akryl utwardza się samoistnie w związku z czym do jego utwardzania nie potrzebujemy lampy UV czy LED. W celu nadania masie akrylowej idealnego kształtu, po utwardzeniu możemy go opiłować. Bardziej wprawione stylistki pomijają ten krok, gdyż potrafią od razu nadać masie pożądany kształt.

Metoda ta będzie idealna dla kobiet, których dłonie narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, doskonale sprawdzi się też przy maskowaniu niedoskonałości/nierówności płytki. Przy kolejnej wizycie akrylu nie trzeba zdejmować, wystarczy uzupełnić „odrost”. Masa akrylowa do 48 godzin po wykonaniu stylizacji jest plastyczna, w tym czasie wiąże ona cząsteczki wody co może powodować wysuszanie skórek wokół paznokci. Zaleca się ich natłuszczanie. Monomer charakteryzuje się intensywnym, długo otrzymującym się w powietrzu zapachem, który może powodować reakcje alergiczne.

 

Paznokcie żelowe

 

Często słyszy się, że metoda żelowa jest prostsza w wykonaniu, nie pochłania tak dużo czasu. W rzeczywistości zależy to od doświadczenia i wprawy wykonującej stylizacje stylistki. Mimo obowiązku mieszania ze sobą dwóch produktów w przypadku akrylu odpada nam czas na utwardzanie produktu w lampie. Odporność produktów na uszkodzenia również jest kwestią sporną. W rzeczywistości po pełnym utwardzeniu obu mas otrzymujemy przedłużenie o takiej samej twardości i trwałości. Niewątpliwym plusem żelu jest fakt, że przy jego nakładaniu nie towarzyszy nieprzyjemny zapach jak w przypadku akrylu.

Stylizację możemy wykonać produktem 3w1 czyli żelem jednofazowym lub trzema żelami – trójfazowymi: żelem bazowym, budującym i nawierzchniowym. Produkty żelowe utwardzamy w lampie UV.

 

Żel bazowy nazywany też bonderem zwiększa przyczepność kolejnych warstw. Żel budujący występuje w wersji przezroczystej, ale też w mniej lub bardziej kryjących naturalnych kolorach – różach, beżach, bielach, można nimi przedłużyć paznokcie. Żel nawierzchniowy jest przezroczysty i pełni funkcję nabłyszczacza.

Żele mają też różną gęstość – należy ja dostosować do naszych umiejętności oraz preferencji. Występują również w wersji kolorowej, dzięki nim możemy odejść od klasycznego „frencha”. Na paznokciach wykonanych metodą żelową świetnie sprawdzą się też hybrydy. Po przedłużeniu paznokci możemy więc pomalować je kolorową hybrydą i pokryć topem.

 

Podobnie jak akrylżel można uzupełniać w zależności od szybkości wzrostu i kondycji paznokci co 2- 4 tygodnie.

 

Który wybrać?

 

Powyższy opis na pewno ułatwi podjęcie decyzji która metoda jest dla nas odpowiednia. Trzeba brać pod uwagę predyspozycję płytki – akryl nadaje się jedynie na „suchą” płytkę. Mokra płytka może powodować trudności w utwardzeniu akrylu i zmniejszyć jego trwałość. Ponadto intensywny zapach liquidu, pozostający długo w powietrzu, może powodować silne reakcje alergiczne co może uniemożliwić jego stosowanie. Żel natomiast może powodować uczucie pieczenia w lampie. Jest to spowodowane przyśpieszoną polimeryzacją produktu w lampie UV. Doświadczona stylistka na pewno pomoże nam w wyborze odpowiedniej dla nas metody.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera