Mobilny salon kosmetyczny - czy warto zostać mobilną stylistką?

Dodano: 26 czerwiec 2020 w kategorii: Stylizuję
Mobilny salon kosmetyczny - czy warto zostać mobilną stylistką?

Otwarcie salonu kosmetycznego to poważna decyzja ale też świetny pomysł na dochodowy biznes. Zainteresowanie profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi stale rośnie, wiele kobiet woli oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki czy stylistki niż eksperymentować na własną rękę. Jesteśmy też coraz bardziej otwarte na nowinki kosmetyczne i coraz to nowe zabiegi, a naprzeciw notorycznemu brakowi czasu na relaks i odpoczynek wychodzą długie godziny otwarcia salonów kosmetycznych lub mobilne stylistki.

Decyzja salon stacjonarny czy mobilny zależy przede wszystkim od specyfiki lokalnego rynku i możliwości finansowych. Dla wielu kobiet, na przykład młodych mam czas i wygoda są priorytetami dlatego wizyta kosmetyczki w domu to jedyny słuszny wybór.

Weź pod uwagę ilość salonów kosmetycznych w okolicy – jeśli jest ich sporo może warto skupić się na usługach mobilnych. Jeśli nie chcesz poświęcać całego dnia na pracę w salonie stacjonarnym, chcesz dysponować elastycznym czasem pracy lub dorobić i pracować jedynie w godzinach popołudniowych i weekendy – salon mobilny to rozwiązanie idealne dla ciebie.

 

Plusy mobilnego salonu kosmetycznego

 

  • Nieduże wydatki na początek. Otwarcie stacjonarnego salonu kosmetycznego i idące za tym koszty zakupu lub wynajęcia lokalu mogą skutecznie zniechęcać. Dodatkowo, wyposażenie, wystrój i umeblowanie stacjonarnego salonu kosmetycznego to w porównaniu z salonem mobilnym ogromne wydatki.
  • Elastyczny czas pracy. Nie pracujesz od - do, sama ustalasz sobie kiedy możesz i chcesz przyjechać do klientki. Masz więcej czasu w ciągu dnia, możesz poświęcić je rodzinie lub na załatwienie niezbędnych formalności. Jako mobilna kosmetyczka możesz pracować „po godzinach”.
  • Nieduża konkurencja. Mobilne salony kosmetyczne czy stylizacji paznokci to obecnie znacznie niższy procent udziału w rynku w porównaniu do salonów stacjonarnych. Kobiety są coraz bardziej zajęte i szukają wygodnych dla siebie rozwiązań. Świadomość dbania o siebie i coraz większych możliwości w tym zakresie nie pozwala im pozostać „w tyle” z powodu braku czasu. Mobilne salony kosmetyczne są więc niszą którą warto zapełnić.
  • Mniej regulacji prawnych. Kosmetyczki mobilne muszą spełnić o wiele mniej regulacji prawnych niż te pracujące w salonie stacjonarnym. Co nie znaczy, że nie musi on spełniać norm sanitarnych i nie może zostać sprawdzony. Jednorazowe rękawiczki, pilniki czy wysterylizowane i zdezynfekowane narzędzia to podstawa niezależnie od rodzaju i miejsca świadczonych usług.
  • Współpraca biznesowa. Jako mobilna stylistka możesz nawiązać współpracę z różnymi podmiotami, takimi jak hotele, centra fitness, SPA, itd.

 

Minusy mobilnego salonu kosmetycznego

 

  • Samochód i prawo jazdy. Oczywistą kwestią jest fakt że żeby dojeżdżać do klienta musisz posiadać własny samochód i prawo jazdy. Nie jest to jednak specjalnie duże wymaganie w obecnych czasach.
  • Czas i koszty dojazdu. Tek kwestie niestety będą leżeć po Twojej stronie. Musisz więc liczyć się z zaplanowaniem trasy dojazdu i przeznaczyć na to odpowiednią ilość czasu no i zatankować 😉.
  • Reklama. Nikt nie wejdzie do Ciebie z ulicy, musisz więc postawić na skuteczną reklamę swojej działalności, najlepiej online, a co za tym idzie przeznaczyć na to konkretne koszty. Klientów trzeba też do siebie przekonać. Możesz spotkać się z brakiem zaufania zwłaszcza jeśli chodzi o standardy bezpieczeństwa i higieny.
  • Oferta mobilnego gabinetu kosmetycznego jest uzależniona od możliwości sprzętu jakie posiadasz i… jesteś w stanie przetransportować do klienta. Z pomocą wychodzą wielofunkcyjne kombajny kosmetyczne aczkolwiek nie zapewniają one wszystkich usług jak na przykład laseroterapii. Stylistki paznokci nie potrzebują tak wiele sprzętu - dasz radę zapakować wszystko czego potrzebujesz do kufra kosmetycznego.

Decydując się na otwarcie mobilnego salonu kosmetycznego pamiętaj, że klientelę i stałe zarobki zapewnią Ci jedynie usługi świadczone na wysokim poziomie. Mobilne kosmetyczki opanowały już zachód Europy, to zawód bardzo popularny i prestiżowy. Ceny takich zabiegów często przewyższają tam te, wykonywane stacjonarnie – w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się takiej tendencji również w Polsce.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz:

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Jak przyśpieszyć wzrost paznokci

Piękne mocne i długie paznokcie są marzeniem wielu kobiet. Problem pojawia...

Miętowe paznokcie - zdobienia krok po kroku

Czy znajdę tu choć jedną osobę, która nigdy nie była posiadaczką mię...

Paznokcie na ślub, komunie, chrzest

Są takie momenty w życiu każdej kobiety, kiedy chce wyglądać idealnie. Niew...

Cyrkonie do paznoci - opcje wykorzystwania

Cyrkonie znane są wszystkim bardzo dobrze. Pomimo nazywania ich imitacją di...

Żółte paznokcie - słoneczny kolor na lato

Kolorowe paznokcie są corocznym hitem wakacji. Wśród nich nie może o...

Manicure męski

Przez lata manicure męski kojarzony był przez docelowych odbiorców t...

Zapisz się do newslettera