Najczęstsze błędy stylistek paznokci

Dodano: 21 February 2020 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Najczęstsze błędy stylistek paznokci

Materiał ekspercki przygotowany przez Instruktora Mistero Milano Annę Bosowską

 

Czy zastanawiałaś się kiedyś czy klientka, która opuszcza Twój salon jest zadowolona z wykonanej usługi? Pewnie nie jeden raz usłyszałaś, że paznokcie są piękne i lepszych nie mogła sobie wymarzyć. Ty również w blasku chwały podziwiasz Swoje dzieło i umieszczasz zdjęcie w socjal mediach aby inni mogli podziwiać Twoją pracę.

 

Każda z Nas stylistek stara się wykonać jak najlepiej każdą stylizację tak, aby w przyszłości nie musieć przyjmować reklamacji ani krytyki. W niniejszym artykule skupimy się na podstawowych błędach wykonywanych paznokci zarówno żelowych jak i hybrydowych. Będziesz mogła porównać czy Twoja praca jest aby na pewno perfekcyjna, ewentualnie możesz wyeliminować błędy, o których nie miałaś lub nie masz pojęcia.

 

Nieprawidłowe przygotowanie naturalnej płytki paznokcia

 

Jak dobrze wiesz fundamentem dobrej stylizacji jest solidnie trzymający się paznokieć żelowy lub hybrydowy naszej naturalnej płytki. Gdy zaczynamy pierwszy etap stylizacji powinnyśmy dokładnie oczyścić naturalny paznokieć z zalegających na nim skórek oraz naniesionego sebum. Do tego zabiegu wystarczy dokładnie usunąć narastający nabłonek frezarką lub patyczkiem oraz kapturkiem o gradacji 240, który przeznaczony jest do piłowania i matowienia naturalnej płytki.

 

Pamiętaj! Gdy matujesz płytkę paznokcia rób to tak, aby usunąć nie więcej niż 3 % naturalnej płytki. Nie używaj do tej czynności bloczków polerskich, Które jedynie wypolerują a nie zmatowią płytkę. Dzięki takiemu zabiegowi będziesz mieć gwarancję, że Twoja stylizacja będzie trzymała się idealnie w każdym miejscu naturalnego paznokcia bez zapowietrzeń.

przygotowanie płytki do manicure

 

Prawidłowe odtłuszczanie

 

Dobrze przygotowany paznokieć musimy oczyścić z zalegających resztek pyłu. Do tej czynności powinnaś użyć preparatów, które są specjalnie do tego przeznaczone. Czysty alkohol izopropylowy lub aceton kosmetyczny zapewni Ci prawidłowe odtłuszczenie. Pamiętaj! Nie używaj do tej czynności cleanerów z oliwką. Gdy natłuścisz płytkę Twój żelowy lub hybrydowy paznokieć po prostu się odklei. W kolejnym etapie nie zapomnij użyć prawidłowego primera do rodzaju płytki.

 

Często stylistki używają ich niezgodnie z przeznaczeniem. Gdy nasza płytka jest bezproblemowa i w trakcie noszenia stylizacji nie występują problemy z zapowietrzaniem masy wystarczy użyć delikatnego primera bezkwasowego lub nailprep’a. Produkty te usuną resztki wody z powierzchni płytki i wyrównają jej ph.

 

Z bazą czy bez?

 

Czy wiesz, że ilość bazy nakładanej pod żel ma znaczenie? Im więcej tym gorzej. Jeżeli używasz produktów, które wymagają użycia podkładu powinnaś delikatnie wetrzeć ją pędzelkiem w niewielkiej ilości. Nigdy nie nakładaj za dużo pod stylizacje żelowe. Minimalna ilość wystarczy aby Twoje paznokcie trzymały się do następnej wizyty. Baza FlexiExpert to bazy, które nadają się zarówno pod żel jak i hybrydę. Baza hybrydowa ekspert świetnie sprawdzi się na problematyczną płytkę paznokcia.

nakładanie bazy hybrydowej

 

Fundament czyli szkielet

 

Aby prawidłowo zbudować nowy paznokieć żelowy musimy odpowiednio przyciąć i podłożyć papierową formę. Często pierwszym błędem jest zbyt długi naturalny paznokieć. Musimy go skrócić tak aby nie wpływał na to jak podłożymy formę. Naturalne paznokcie jeżeli zostawimy je za długie będą kierować naszą formą do góry lub w dół ze względu na ich naturę. Przez pozornie niewinny błąd cała konstrukcja zamiast wyglądać naturalnie będzie nieprawidłowa i narażona na szybkie złamanie. Pamiętaj! Aby Twoja stylizacja była stabilna i odporna na delikatne uderzenia udaj się na kurs lub szkolenie, które nauczy Cię jak prawidłowo podcinać i podkładać Nasze formy.

 

Prawidłowa budowa i zbyt duża ilość żelu

 

Migdał, owal i kwadrat to najczęściej używane kształty paznokci w stylizacjach salonowych. Dzięki prawidłowej budowie masz gwarancję, że Twoje paznokcie nie będą się łamać i szczerbić. Odpowiednia ilość żelu i technika piłowania pozwolą Ci uzyskać perfekcyjny gładki kształt w szybkim czasie. Najczęstszym błędem wielu stylistek jest brak symetrii na wszystkich paznokciach w stylizacji. Aby paznokcie były równej długości porównaj je przykładając analogicznie paznokieć do paznokcia.

 

W kolejnym etapie użyj prawidłowej techniki piłowania aby wszystkie paznokcie wyglądały tak samo. Tylko prawidłowa kolejność poszczególnych etapów uchroni Cię przed chaotycznym nadawaniem kształtu i różnych długości. Często odnowa paznokci wiąże się ze zbyt dużą ilością masy. Paznokcie są wtedy zbyt grube i przy odrastaniu wyglądają nieestetycznie. Pamiętaj! Użyj odpowiednią ilość żelu, ponieważ za duża ilość sprawi ci kłopoty w piłowaniu, wydłuży czas Twojej pracy oraz będzie wyglądała nienaturalnie.

za gruba warstwa żelu

 

Naturalny kształt paznokci kontra budowa

 

Nie zawsze jest tak, ze naturalne paznokcie są idealnie proste, smukłe i równej długości. Twoim zadaniem jest ocena jak naturalna płytka będzie wyglądać za 3 tygodnie przy kolejnej stylizacji. Często zdarza się, że zła ocena wpływa na stan wizualny zbudowanego paznokcia. Przykładowo paznokcie rosnące do góry powinny być nadbudowane tak aby patrząc na nie z boku tworzyły piękny łuk a nie „kaczy dzióbek”. Pamiętaj nie wszystkie paznokcie są takie same, nawet u jednej osoby. Czasami może zdarzyć się tak, że na jednej dłoni będziemy mieć 2 rodzaje paznokci, np: rosnące prosto i do góry. To ty jako stylistka musisz zadbać o prawidłową budowę tak aby wszystkie wyglądały symetrycznie.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera