Pędzle do paznokci

Dodano: 21 February 2020 w kategorii: Stylizuję
Pędzle do paznokci

Nailart to słowo na dźwięk którego Twoje serce przyspiesza? Patrzysz z zazdrością na piękne zdobienia na paznokciach i sama też chcesz takie tworzyć więc decydujesz się na zakup pędzla lub pędzli do paznokci, tylko jaki wybrać? Wybierasz po omacku i efekt nie jest taki jak byś tego oczekiwała? Pytanie czy dokonałaś właściwego wyboru pędzla.

 

Podstawą sukcesu w nailarcie wcale nie jest talent – to tylko 10% końcowego efektu. Pozostałe 90% to: doświadczenie, materiały, którymi pracujesz i właściwie dobrane pędzelki do paznokci. Doświadczenie nabywamy wraz z praktyką, szkoleniami i ćwiczeniem – każda stylistka poświęca na rozwój czas wedle uznania. Materiały to szeroki temat ze względu na ich ilość, różnorodność oraz możliwości zastosowania dlatego dziś skupimy się na pędzelkach do paznokci.

 

Pędzelki do paznokci - jakie wybrać?

 

Zasadniczo rozróżniamy dwa rodzaje włosia: syntetyczne i naturalne. O ile włosie syntetyczne sprawdzi się przy podstawowej pracy żelem, o tyle włosie naturalne pomoże nam uzyskać dobrą jakość i precyzję zdobień, szczególnie tych malowanych farbkami.

 

Wśród pędzli wykonanych z naturalnego włosia szukaj tych, które są zrobione:

 

• z włosia wiewiórki (włosie koloru czarnego, delikatne, miękkie, bardzo elastyczne, zalecane tylko do farb akwarelowych),

 

• z włosia kuny (bardzo podobne do włosia wiewiórki, ale bardziej sprężyste),

 

• z włosia czerwonego sobola (rudy lub jasnobrązowy odcień, twarde, sprężyste, charakteryzują się bardzo wysoką elastycznością i odpornością na trwałe odkształcenia),

 

Pędzelki do paznokci - pędzelki do zdobienia paznokci który do czego

 

Podstawową przesłanką w podziale pędzli jest produkt, jakiego będziemy używać wykonując zdobienie. Pierwszą grupą produktów są różnego rodzaju farbki: akrylowe i akwarelowe (takie, do których stosujemy czystą wodę np. w celu rozcieńczenia). Drugą grupę stanowią produkty żelowe i żelopochodne: kolorowe żele, paintgele, hybrydy, akrylożele i inne.

 

Zapamiętaj! Nigdy nie używaj pędzli zamiennie pomiędzy tymi dwiema grupami! Jeśli posiadasz pędzle do farbek, nie używaj ich do żelu, w przeciwnym wypadku już ich więcej do farbek nie użyjesz, gdyż pędzle „zabrudzone” produktem żelowym nie „złapią” farbki na bazie wody. Zatem osobno przechowuj pędzle do farbek i osobno pędzle do produktów żelowych.

 

Pędzel do żelu

 

Pędzle do żelu dzielą się na te do nakładania żelu i te do zdobienia produktami żelowymi. Po każdorazowym użyciu pędzla wycieramy go w suchy wacik bezpyłowy – nie czyścimy cleanerem! Pędzelkom używanym do produktów żelowych nie służy zasychanie produktu. Resztki, które zostaną na pędzlu spajają i konserwują włosie. Jedynie w przypadku silnego zabrudzenia kolorowym żelem do czyszczenia używamy topu hybrydowego, kąpiąc w nim włosie i przecierając w suchy wacik, aż do całkowitego wyczyszczenia. Pamiętaj, aby pędzli używanych do żelu nie wystawiać na promieniowanie UV, które może utwardzić produkt pozostały we włosiu (nie przechowuj pędzli blisko okna). Pędzle do nakładania żelu charakteryzują się płaskim kształtem, zaokrągloną lub ściętą końcówką. Pędzle do zdobienia produktami żelowymi znacznie różnią się kształtem.

 

Pędzelki do zdobień który do czego

 

Cienkie pędzelki do paznokci jak pędzle do nailartu Long, Midi i Short czy wykorzystujemy przy malowaniu cienkich linii i ornamentów, wtedy gdy potrzebna jest precyzja. Pędzle te najczęściej występują w rozmiarach #00, #0, #1. Pędzelki o króciutkim włosiu używane są do drobnych, krótkich elementów i kropek. Pędzelki o średniej długości włosiu pozwolą nam namalować większość cienkich i delikatnych fragmentów zdobień. Te o długim włosiu, przydadzą się do malowania długich linii zachowując ich nienaganny przebieg.

 

Cienkie pędzelki idealnie sprawdzą się w technice malowania „pod skórki” w manicure kombinowanym. To one idealnie i precyzyjnie dotrą pod wał paznokcia przedłużając nieskazitelny wygląd manicure. Lepiej sprawdzą się te o nieco krótszym włosiu – pozwilą Ci lepiej panować nad produktem.

 

Pędzelki do paznokci - okrągłe o zwartym włosiu zakończonym w smukły, cienki koniec najczęściej występują w rozmiarach od #2 do #4. Wykorzystywane są w technice zhostovo, polegającej na cieniowaniu poszczególnych elementów wzoru kilkoma tonami 1 koloru. W celu wykończenia zdobienia używamy cienkiego pędzla w rozmiarze #0 lub #1. Ponadto pędzli tych możemy również użyć w technice akwarelowej. Odpowiednia grubość pędzla pozwoli nam dobrać właściwą ilość farby, potrzebną do wycieniowania wzoru. Podobnie jak we wcześniej opisanej technice, tu również do wykończenia używamy pędzla #0 lub #1.

 

Obok pędzli okrągłych opisanych powyżej możemy również spotkać się z pędzlami płaskimi poza tymi do nakładania masy żelowej wyróżniamy również te do zdobiennictwa. Pędzle te powinny odznaczać się bardzo płasko ściśniętym włosiem o równym brzegu ułożonym w ostry kant. Dobrze wykonany pędzel pozwoli nam osiągnąć pełny sukces w technice one stroke. Pędzle te mogą występować w postaci prosto lub skośnie ściętego włosia, o różnej szerokości. W zależności od wielkości wzoru dobieramy odpowiedni rozmiar, natomiast kwestia prostego lub ściętego skośnie włosia to rzecz upodobania techniki pracy.

 

Pędzle do malowania farbami

 

Pędzle używane do zdobnictwa farbami należy czyścic po każdorazowym użyciu, nie czekając aż farba na nim wyschnie – w przeciwnym wypadku taki pędzel będzie nie do uratowania. Pędzle myjemy w czystej wodzie, zwracając szczególna uwagę na włosie przy skówce – tam lubią zostawać resztki farbki. Następnie osuszamy w delikatnym nieporowatym papierze (np. chusteczka higieniczna lub gładki wacik bezpyłowy), na końcu aplikujemy na dłoń kroplę np. balsamu do włosów lub delikatnej oliwki i „kąpiemy” w nim włosie naszego pędzla, na końcu układając w zwarta końcówkę, żeby przedłużyć jego żywotność i zachować je w pierwotnym kształcie do następnego użycia.

 

Na rynku można również znaleźć specjalne pasty-kremy do konserwacji włosia pędzla, warto w nie zainwestować. Jeśli chodzi o konkretne pędzle można używać tych samych opisanych wyżej, warto jednak pamiętać o podjęciu decyzji do jakich produktów będziemy używać danego pędzla.

 

Pędzle do akrylu

 

Pędzle do akrylu charakteryzują się dużym rozmiarem i szpiczastą końcówką. Stożkowy, spiczasty kształt zapewnia kontrolę nad masą akrylową, pozwala na dowolne i łatwe modelowanie jej kształtu. Pędzli do akrylu można również używać do akrylożelu. Pędzle te najczęściej występują w rozmiarach #8 i #10.

 

Pędzelki do paznokci - pielęgnacja

 

Wszystkie nowo kupione pędzle należy oczyścić z kleju, który został użyty w procesie produkcji w celu zabezpieczenia i sklejenia włosia. W tym celu płuczemy pędzel w czystej wodzie i wycieramy w suchy wacik bezpyłowy lub delikatny ręcznik papierowy, przeciągając włosie równolegle do papieru.

 

Pędzelki do paznokci – czym się kierować przy wyborze

 

Nie warto żałować pieniędzy na dobry pędzel, na pewno nie kupisz dobrego pędzla w sklepie z artykułami za 5 zł. Nie warto zwracać uwagi również na obudowę i rączkę pędzla, ma to znaczenie drugorzędne i czasem wyższa cena może dotyczyć właśnie obudowy. Co z tego, że pędzel będzie ładnie wyglądał w rączce oprawionej w cyrkonie, skoro włosie będzie podrzędnej jakości i nie pozwoli Ci rozwinąć talentów malarskich? Kupując nowy pędzel zwróć uwagę na to, jak układa się włosie.

 

Powinno być zwarte, ułożone prosto, bez odstających i sterczących włosków, z jasno zarysowanym końcem. Unikaj pędzli rozcapierzonych jak miotła, z podwójną lub nawet potrójną końcówką. Wybieraj pędzle z naturalnego włosia. Kupuj tylko u sprawdzonych sprzedawców. Najlepiej do tego celu wykorzystać warsztaty z nailartu, przeprowadzane przez dobrych instruktorów. Wówczas masz możliwość nie tylko przetrenowania różnych technik i metod zdobnictwa, ale najczęściej również możesz zakupić pędzle takie, którymi pracują sami instruktorzy.

 

Jak widać dobór pędzla to nie taka prosta sprawa. Zaawansowane stylistki mają w swoich zasobach po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt pędzli. Dla poczatkujących stylistek wybór właściwych pędzli może wydawać się trudny, ale przy niewielkiej pomocy można dobrać odpowiedni zestaw, który pozwoli doskonalić swój warsztat pracy.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera