Żel z tiksotropią – czyli czym jest pamięć cieczy?

Dodano: 13 październik 2022 w kategorii: Słowniczek pojęć
Żel z tiksotropią – czyli czym jest pamięć cieczy?

W stylizacji paznokci od lat dąży się do tego, aby w jak najkrótszym czasie wykonywać jak najtrwalsze paznokcie. Dynamiczny rozwój sprawia, że coraz to nowe techniki zachwycają stylistki swoimi możliwościami. Żel z tiksotropią to jeden z najnowszych trendów w stylizacji paznokci. Jest bowiem produktem doskonałym, który sprawia, że praca z nim staje się przyjemnością. Żel z tiksotropią jest produktem budującym, który idealnie nada się dla początkujących stylistek, jak i dla tych dla których stylizacja paznokci nie stanowi już żadnych tajemnic, a budowanie kilku paznokci na raz przestało by wyzwaniem. Czym tak naprawdę jest tiksotropia, czyli pamięć cieczy i dlaczego aż tak bardzo ułatwia pracę?

 

Co to jest tiksotropia czyli pamięć cieczy?

 

Zastanawiasz się czym jest tiksotropia? To nic innego jak tzw. pamięć cieczy, która daje w pracy niesamowitą kontrolę nad masą. Pamięć cieczy jest więc chemiczną właściwością płynów w których występuje zależność lepkości od czasu działania sił sciągających które działają na dany płyn. Polega to na tym, że niektóre płyny zmieniają swoją konsystencję wówczas gdy poddaje się je intensywnemu mieszaniu. Tuż po zaprzestaniu manewrowania w masie – płyn zastyga i nie zmienia swojego położenia. Zatem na skutek oddziaływania energii, drobinki masy rozluźniają się i stają się plastyczne, natomiast gdy oddziaływanie energii ustaje – produkt powraca do swojej stałej struktury.

 

żel_do_paznokci_z_pamięcią_cieczy_mistero_milano

 

Żel do paznokci z tiksotropią – jak działa?

 

Żele do paznokci które opracowano w oparciu o pamięć cieczy, to produkty które dzięki swoim właściwościom znacznie ułatwiają i przyspieszają proces stylizacji. Żel z tiksotropią charakteryzuje średnio gęsta konsystencja, a zarazem łatwe poddawanie się manewrom pędzla. Produkt łączy w sobie zalety formuły akrylu i samopoziomujących się żeli. Żel do paznokci z tiksotropią jest produktem idealnym dla stylistek, które poszukują preparatów do szybkiej i łatwej pracy. Żele z tiksotropią są niesamowicie wytrzymałe, oraz wszechstronne – można dzięki nim pracować zarówno na szablonach, tipsach jak i formach. Po nałożeniu produktu na płytkę paznokcia, żel nie zmienia swojego położenia aż do momentu gdy nie poddasz go działaniu pędzla. Oznacza to, że produkt jest plastyczny tylko w momencie w którym stylistka brodzi po jego powierzchni przy użyciu narzędzia.

 

Jak sprawdzić czy żel ma funkcje tiksotropowe?

 

Aby dowiedzieć się czy żel do paznokci którym pracujesz posiada pamięć cieczy musisz wykonać test.  W tym celu będziesz potrzebować drewnianego patyczka. Odkręć swój słoiczek z żelem a następnie przy pomocy patyczka zamieszaj jego powierzchnię energicznie przez kilkanaście sekund. Jeśli żel pod wpływem działania energią zmienił swoją konsystencję z galaretowatej na średnio rzadką, a następnie po zaprzestaniu mieszania powrócił do swojej pierwotnej formy – oznacza to, że masz do czynienia z żelem o właściwościach tiksotropowych.

 

Żel z pamięcią cieczy – dla początkujących i zaawansowanych

 

Jeśli poszukujesz żelu, który sprawi, że będziesz nim pracować bez obaw o zalane skórki, oraz takiego, który pozwoli CI wybudować nawet kilka paznokci naraz bez konieczności „przymrażania” każdego z nich z osobna to żel z pamięcią cieczy jest produktem stworzonym dla Ciebie. Żele z tiksotropią od Mistero Milano posiadają zróżnicowaną gamę kolorystyczną, oraz różne poziomy krycia, co pozwoli Ci dobrać produkt idealny do Twoich potrzeb i gustu. Pomimo funkcji samopoziomujących żele z pamięcią cieczy posiadają wysoki poziom kontroli nad masą i niezwykle komfortową aplikację. Wysoki poziom lepkości zapewnia wysoką przyczepność co z kolei przyczynia się do zwiększonej trwałości stylizacji wykonanej przy użyciu wspominanej formuły.

 

żel_z_tiksotropią_mistero_milano

 

Jaki żel do paznokci z pamięcią cieczą jest najlepszy?

 

Dla zwolenniczek żel cover z tiksotropią najlepszym wyborem jest niezastąpiony i bestelleorowy żel Baby Pink oraz Milky. To żele z pamięcią cieczy, o wysokim poziomie krycia, które sprawdzą się wówczas gdy cenisz sobie szybkość pracy. Żele coverowe w różowym i mlecznym odcieniu, idealnie zamaskują wszelkie mankamenty płytki a przy okazji nadadzą im uniwersalnego klasycznego looku, bez potrzeby pokrywania ich kolorowym lakierem hybrydowym. Półtransparenty żel do paznokci z pamięcią cieczy?

 

Koniecznie wypróbuj żeli z serii Tixologic. To dwa uniwersalne odcienie –delikatny róż i przejrzysta brzoskwinia, o delikatnym kryciu i wysokim poziomie trwałości. Żel Tixologic Pink Cover to krycie na poziomie około 70%, natomiast żel Peach Clear zapewnia krycia na poziomie około 30%. Żele o przejrzystej konsystecji doskonale sprawdzą się do tworzenia stylizacji z elementami zatopionymi wewnątrz żelowej masy. Princess nails to idealny wybór dla Ciebie jeśli uwielbiasz przejrzysty żel do paznokci ozdobiony przy użyciu brokatowych pyłków. Spróbujesz?

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Nowe odcienie linii Make Me Free - Paznokcie jesień 2023

Wraz z nadejściem jesieni pojawiają się nowe trendy i inspiracje. Jeśli cho...

Tuxedo Nails - garniturowe paznokcie na jesień

Wraz z nadejściem złotej jesieni przychodzi czas, aby wprowadzić zmiany w s...

Błękitne paznokcie

Błękitne paznokcie hybrydowe to jeden z najmodniejszych trendów w ma...

Żel do przedłużania paznokci Tixologic z pamięcią cieczy

Linia Tixologic to innowacyjne żele budujące do paznokci , które zdo...

Żele w pędzelku - Fast Gel z drobinkami brokatu

Kochasz paznokcie żelowe, które pozwalają Ci wyrazić siebie i sw&oac...

Piegi na paznokciach

Paznokcie hybrydowe z piegami to jedno z ciekawszych pomysłów na sty...

Zapisz się do newslettera