Z miłości do natury

 

Uznanie znaczenia środowiska naturalnego w życiu nas wszystkich oraz podjęcie działań, które pozwalają chronić naszą planetę przestało być trendem, a stało się koniecznością. Obecny stan zanieczyszczenia na Ziemi jest przerażający. Morza i oceany przestają być przestrzenią dla zwierząt i roślin, gdyż wypełniają je tony plastiku i zanieczyszczeń przemysłowych. Ponadto, nieodpowiedzialne gospodarowanie opadami doprowadziło do degradacji gleby lądowej, a także w głównej mierze przyczyniło się do zaniku bioróżnorodności.

 

 

Małe kroki prowadzą do wielkich zmian

Mistero Milano mając na uwadze dobro otaczającego nas świata i wszystkich nas, jako jeden z czołowych graczy branży beauty na rynku europejskim nie przechodzi obojętnie wobec dynamicznych zmian, a co najważniejsze z wielką przyjemnością chce być ich częścią. Już od początku działalności naszej firmy, przyświecał nam jeden cel – chcemy abyście to Wy, – nasze wierne klientki – tworzyły z nami zmiany na lepsze. Mamy świadomość, że odpowiedzialni konsumenci to tacy, którzy w trosce o naszą planetę wybierają marki promujące działania proekologiczne, stąd też systematycznie wprowadzamy szereg zmian, które pozwalają nam wejść na wyższy poziom dbałości o naszą planetę.

 

Mistero Milano zmienia się dla was!

eco icon 1

sadzimy lasy w ramach akcji las na zawsze

eco icon 2

wspieramy zwierzęta

eco icon 3

używamy materiałów wtórnych

eco icon 4

nasze produkty są wegańskie

Odpowiadając na potrzeby zmieniającego się świata, regularnie wprowadzamy szereg rozwiązań, które są zgodne z ideą dbałości o przyrodę. Ponadto korzystamy z ekologicznego sposobu pakowania, co sprawia, że w znacznym stopniu jesteśmy w stanie ograniczyć zużycie plastiku i innych surowców. W naszych biurach i pracowniach, świadomie segregujemy odpady, a także korzystając z dobrodziejstw cyfryzacji, ograniczamy konieczność wydruków do minimum.

ograniczyliśmy zużycie papieru aż o 320 ton rocznie

wypełnienia w paczkach są 100% biodegradowalne

nakrętki na lakierach hybrydowych pochodzą w 100% z recyklingu

eco image 1

Las na zawsze - dla kolejnych pokoleń


Szczególnie bliska naszemu sercu akcja, którą mamy przyjemność i zaszczyt wspierać jest Las na zawsze. Łączymy w niej troskę o zielone połacie naszej planety z wyjazdową, integracją zespołową, w czasie której nasze myśli sięgają nieco dalej niż plany biznesowe na kolejne miesiące bo aż o dobro kolejnych pokoleń. Tylko w czasie wiosny 2022, dzięki tej inicjatywie posadzonych zostało prawie 30 ha Lasów Na Zawsze. My jako firma, bezpośrednio odpowiadamy za stworzenie „Lasu Na Zawsze Pogroszyn", który znajduje się w pobliżu miejscowości Pogroszyn, około 30 km na zachód od Radomia, w województwie mazowieckim. Cała zakupiona działka ma łączną powierzchnię 1,29 hektara zaś nasz realny wkład w jej zalesienie to aż 654 m2! Na terenie działki sadziliśmy drzewa i krzewy liściaste m.in. dęby, buki, klony, trzmielinę czy głóg. Wiemy czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu - nie tylko w teorii, zza biurka ale i fizycznie - z łopatą w terenie!

Las znajduje się na mapach Google oraz już na zawsze w naszych myślach i pamięci. Raport Wiosna 2022


eco image
eco image eco image

Walczymy nie tylko dla siebie

W duchu ochrony środowiska naturalnego pragniemy, aby nie tylko zmieniać się wewnątrz naszej marki, lecz zależy nam również na tym, by wspierać organizacje mające na celu pomoc zwierzętom i środowisku. Jako rodzinna podkarpacka marka, nie przechodzimy obojętnie obok problemów dotykających bieszczadzkie lasy. Stąd też, na rzecz wsparcia Fundacji WWF, nasza spółka podjęła się wirtualnej opieki nad karpacką czwórką. Ten symboliczny krok, w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy jakości życia zwierząt, ale przede wszystkim ratuje zagrożone gatunki. Do tej pory niesienie wsparcia udało nam się także poprzez nawiązanie stałej współpracy m.in. z Fundacją Las na Zawsze, a także z Podkarpackim Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt Kundelek.

paper 1
paper 2
paper 3
paper 4

Dołącz do walki na rzecz środowiska!

Jeśli zastanawiasz się jakie możesz podjąć kroki by ratować zagrożone gatunki roślin i zwierząt, to mamy dla Ciebie parę wskazówek:

eco icon 5

Segreguj śmieci z podziałem na metale i tworzywa sztuczne, papier, a także opakowania szklane i odpady biodegradowalne.

eco icon 6

Oszczędzaj energię. Nigdy nie zapominaj o wyłączaniu światła, oraz sprzętów z których aktualnie nie korzystasz.

eco icon 7

Pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu swoich kosmetyków, co pozwoli Ci na dłużej zachować ich żywotność, a tym samym zmniejszy generowanie odpadów.

eco icon 8

Wykorzystuj wtórnie! Czy wiesz, że wypełnienie zamieszczone wewnątrz paczek w które pakujemy Twoje zamówienia, po rozpuszczeniu w wodzie możesz śmiało wykorzystać jako nawóz do swoich roślin?

To jeszcze nie wszystko, przed nami wiele wyzwań, z którymi zmierzymy się w najbliższym czasie. Jeśli macie jakieś propozycje lub pomysły na to, jak razem możemy zmieniać się dla Was i dla środowiska, koniecznie dajcie nam znać!

eco image 2