Jak wykonać manicure kombinowany?

Dodano: 05 maja 2022 w kategorii: Krok po kroku
Jak wykonać manicure kombinowany?

Na pewno wiesz, że manicure kombinowany to metoda polegająca na precyzyjnym wyfrezowaniu skórek przy pomocy różnych kształtów i gradacji frezów, tak aby nie było potrzeby używania cążek/nożyczek i aby kolor finalnie został nałożony możliwie jak najbliżej wału okołopaznokciowego, a widoczny odrost i skórki pojawiały się jak najpóźniej jest to możliwe. Manicure kombinowany to metoda, która cieszy się coraz to większa popularnością, a wzbogacenie swojego salonu o tego typu usługi, sprawi, że przyciągniesz do siebie wiele klientek spragnionych paznokciowego perfekcjonizmu.

 

Frezy do manicure kombinowanego

 

Zestaw niezbędnych frezów do wykonania manicure kombinowanego składa się głównie z frezów diamentowych, kamiennego i gumkowego.  Jako stylistki paznokci wiemy, że poszczególne frezy mają określoną gradacje. Moja metoda bazuje głównie na frezach o kolorze zielonym (gradacja gruba) i czerwonym (gradacja drobna).

 

Manicure hybrydowy kombinowany krok po kroku

 

Zatem zaczynamy!

Krok 1: odepchnij skórki dłutkiem/kopytkiem i użyj w pierwszej kolejności frezu kamiennego. Mój frez ma kształt stożka i jest ultra delikatny. Na niskich obrotach frezarki, staraj się oczyścić błonki obecne na paznokciu i dodatkowo lekko odepchnij nim narośnięte skórki, aby jeszcze bardziej zwiększyć powierzchnię opracowywanej płytki paznokciowej.

Krok 2: Użyj frezu w kształcie ‘łezki’ (dzięki niemu uniesiesz wal okołopaznokciowy ku górze i oczyścisz go z niechcianych skórek i błonek). Pracuj nim delikatnie (wręcz w powietrzu), nie dociskając ‘brzuszka’ frezu do płytki.

Krok 3: Użyj frezu diamentowego w kształcie ‘igiełki’ aby dogłębniej oczyścić obrąbek naskórkowy i odznaczyć precyzyjnie tylni wał paznokcia od płytki paznokciowej, tak aby przy malowaniu lakierem hybrydowym nie było możliwości zalania nim skórek.

 

Krok 4: Najbardziej kluczowe w manicure kombinowanym są dla mnie frezy w kształcie ‘kulki'. Używam większej i mniejszej kulki w zależności od grubości i stopnia narośnięcia obrąbka naskórkowego klientki. W tym przypadku użyłam obu frezów, najpierw mniejszego, potem większego. Pracując frezem kulka najpierw dwukrotnie pracuje nim u dołu obrąbka naskórkowego aby znacznie unieść ten wał i stworzyć widoczna tzw. falbankę, która następnie usuwam większa kulką.

 

Ruchy frezu wykonuje od prawej do lewej strony paznokcia (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) , unosząc falbankę do góry, aż całkowicie wyfrezuje ją od powierzchni skóry. Ten etap frezowania wykonuje wolno i precyzyjnie, delikatnie i bez pośpiechu aby nie zranić skórek klientki. I gotowe! Najtrudniejsze za nami!

 

Manicure pod skórki

 

Teraz tylko wystarczy nałożyć wybrany kolor precyzyjnie pod skórki. Zdecydowałam się na moją ulubioną bazę Expert Base Milky Fiber Complex. Wypoziomowana nie pozostawia smug, perfekcyjnie kryje i nadaje delikatny efekt zadbanych, eleganckich paznokci. Często wykorzystuje ja tez jako bazę do wielu zdobień. Następnie pokryłam ją idealną fuksją o nazwie Niebezpieczna pokusa. W celu idealnego poprowadzenia koloru najdalej jak to możliwe, użyj precyzyjnego pędzelka do zdobień. Pozwoli to na perfekcyjne wykończenie manicure pod same skórki.

W  na końcu trik, który podpatrzyłam u szkoleniowców z Ukrainy, a mianowicie ‘gumkowanie’ skórek przy pomocy oliwki. Do tego celu genialnie sprawdzą się oliwki do skórek od Mistero Milano. Idealnie wypielęgnowane dłonie i intensywna woń perfum. Na utwardzony i przemyty top hybrydowy wystarczy nałożyć kroplę oliwki do skórek i wmasowywać ją w skórki frezem o strukturze gumki. Ten trik sprawi że skórki są wyjątkowo gładkie, nie odstają i nie kuszą klientek do ich drapania.

Wpis przygotwała Aleksandra Makarowska Young Pro Crew Mistero Milano

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera