Fakty i mity dotyczące manicure hybrydowego

Dodano: 14 April 2023 w kategorii: Krok po kroku
Fakty i mity dotyczące manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejsza forma stylizacji paznokci. Trwałość nawet do 3 tygodni sprawiła, że kobiety go pokochały. Mimo że jest znany na całym świecie, wciąż powstaje wokół niego wiele mitów i niedomówień, przez co nie wszystkie kobiety są do niego przekonane. W naszym najnowszym artykule zebraliśmy najczęściej zadawane pytania, na które odpowiedzieliśmy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Czy manicure hybrydowy można wykonać na paznokciach, które są w złej kondycji?

 

Aby stylizacja hybrydowa była bezpieczna i trwała manicure hybrydowy powinien być wykonywany na zdrowej płytce paznokcia. Jeśli paznokcie są zniszczone mogą przyczynić się do powstania licznych odprysków lakieru, przez co sam produkt nie będzie dostatecznie trzymał się na płytce paznokcia. Zniszczona płytka powinna odrosnąć na tyle, aby móc wykonać manicure hybrydowy i cieszyć się jego trwałością. Jeśli jednak płytka jest bardzo zniszczona i Twoje paznokcie są czułe nawet na najmniejszy dotyk lub reagują bólem np. na ciepłą wodę, postaw na rekonstrukcję, czyli zabieg regeneracji paznokci, który natychmiastowo przyniesie Ci komfort, i który wykonasz w profesjonalnym gabinecie stylizacji paznokci. Pamietaj jeśli nie posiadasz wiedzy na temat stylizacji paznokci hybrydowych lepiej nie wykonuj jej sama i to w dodatku na zniszczonej płytce, warto odczekać jakiś czas, aby móc cieszyć się pięknym manicure hybrydowym.


 
Czy manicure hybrydowy jest trwały?

 

Jest trwały pod warunkiem, że przestrzegamy procedury zabiegowej. Podstawą tego wszystkiego jest zdrowa naturalna płytka paznokcia oraz jej prawidłowe przygotowanie pod stylizację. Prawidłowe jej przygotowanie to nic innego jak dokładne oczyszczenie płytki paznokcia z narastającego nabłonka, odsunięcie wałów okołopaznokciowych, dokładnego zmatowienia płytki (nie za mocno) oraz odtłuszczenia i odwodnienia jej cleanerem. Na tak przygotowany paznokieć możemy nałożyć bazę hybrydową, a następnie wymarzony kolor oraz top. Jeśli już przejdziemy przez wszystkie wymienione etapy, możemy cieszyć się pięknym i trwałym manicure hybrydowym.

 

Czy hybryda niszczy paznokcie?

 

Produkt sam w sobie nie ma właściwości, które mogłyby negatywnie wpłynąć na płytkę paznokcia. Należy jednak przestrzegać procedury wykonywania samego manicure hybrydowego. Najczęstszym powodem zniszczenia paznokci podczas wykonywania manicure hybrydowego jest nieprawidłowe przygotowanie płytki paznokcia tj. zbyt mocne matowienie płytki, a raczej jej spiłowywanie wynikiem, którego są wgłębienia na płytce paznokcia oraz nieprawidłowe usuwanie lakieru hybrydowego przez np. zrywanie, zgryzanie lub  zbyt mocne spiłowywanie masy hybrydowej. Najlepszym sposobem usunięcia hybrydy jest namoczenie paznokci w acetonie, który rozpuści lakier w parę chwil.

 

Czy nakładanie grubych warstw produktów osłabia płytkę paznokcia?

 

Nakładanie zbyt grubych warstw produktów nigdy nie jest dobrym pomysłem. Gruba warstwa lakieru lub innego produktu do stylizacji hybrydowej nie będzie w stanie poprawnie się utwardzić w lampie UV, a dodatkowo będzie wyglądała bardzo nieestetycznie. Nie utwardzony produkt nie tylko osłabi płytkę pod wpływem ciężaru, ale również zwiększy ryzyko wywołania alergii. Pamiętaj produkty do stylizacji aplikuj tylko cienkimi warstwami.

 

Czy manicure hybrydowe może wykonać każdy?

 

Jak najbardziej, jeśli tylko znasz procedurę wykonania tego zabiegu i masz choć trochę zdolności manualnych, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykonała manicure hybrydowy sama. Pamiętaj jednak, aby manicure był wykonany w bezpiecznych warunkach, na certyfikowanych produktach oraz aby produkty unikały kontaktu ze skórą.

 

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

 

W odpowiednich rękach jest jak najbardziej bezpieczny. Jeśli manicure hybrydowy był wykonywany w nieprzystosowanym do tego celu miejscu, niesterylnymi narzędziami, produktami bez atestów i certyfikatów oraz przez nieprzeszkoloną do tego zabiegu osobę, która zalewa skórki, rani klienta podczas manicure wtedy taki manicure może być niebezpieczny.

 

Czy w lakierach hybrydowych istnieją niebezpieczne składniki, na które trzeba uważać?

 

Lakiery hybrydowe to produkty chemiczne, które wykorzystywane w nieodpowiedni sposób mogą być niebezpieczne. Jeśli jednak wykorzystujesz je zgodnie z ich przeznaczeniem możesz spać spokojnie.

 

Czy manicure hybrydowy u każdej osoby trzyma się tyle samo?

 

Nie. Trwałość stylizacji hybrydowej jest uzależniona w głównej mierze od indywidualnych czynników: zdrowia klienta, pracy, jaką wykonuje, miejsca, w którym przebywa. Drugim bardzo ważnym aspektem jest wykonanie manicure hybrydowego. Nawet jeśli posiadasz najwyższej jakości produkty, lecz źle je zaaplikujesz, trwałość Twojego manicure będzie mniejsza.

 

Czy manicure hybrydowy można ściągnąć samemu?

 

Jak najbardziej. Jeśli posiadasz w domu remover, waciki kosmetyczne, pilnik i kawałek folii aluminiowej możesz usunąć lakier hybrydowy sama. Jak to zrobić? Na początku zmatuj powierzchnię topu pilniczkiem, ułatwi to penetrację removera w masę. Następnie wacik kosmetyczny zwilż w removerze, przyłóż go do płytki paznokcia i zawiń jak kompres folią aluminiową. Odczekaj ok. 5-10min, następnie zdejmij folię i drewnianym patyczkiem usuń lakier hybrydowy. Pozostałości możesz lekko spiłować pilniczkiem lub delikatnym bloczkiem polerskim. Na koniec nie zapomnij o oliwce!

 

Czy hybryda może powodować choroby?

 

Jeśli zabieg wykonywany jest bezpiecznie, na zdrowej płytce paznokcia lakier hybrydowy nie ma negatywnego oddziaływania na Twoje zdrowie.

 

Czy należy robić przerwy po hybrydzie, żeby paznokcie odpoczęły?

 

Paznokieć to martwa tkanka. Nie ma konieczności robienia przerw między stylizacjami, ponieważ w żaden sposób nie obciążamy paznokcia stylizacją. Paznokcie nie oddychają. Paznokieć rośnie w ciągu miesiąca ok. 3 mm, dzięki czemu ciągle masa aplikowana jest na zdrowy "nowy" fragment paznokcia. Jeśli płytka nie jest ciągle niszczona przez osobę wykonującą zabieg, nie ma żadnych przesłanek do zaprzestania wykonywania stylizacji.

 

Czy naświetlenie lampą prowadzi do chorób skóry i przyspiesza proces starzenia?

 

Światło wykorzystywane do wykonywania manicure hybrydowego to światło UV a konkretnie UV-A o długości fali od 365 nm do 410 nm. To bardzo wąski przedział. Ten rodzaj promieniowania nie opala naszej skóry ani nie przyspiesza procesów starzenia. Podczas zabiegu czas naświetlania w lampie to maksymalnie 10 min. Więcej szkody dla naszej skóry przyniesie 5 min opalania w słoneczny dzień na tarasie domowego ogrodu niż manicure hybrydowy.

 

Czy hybryda przedłuża paznokcie?

 

Do przedłużania paznokcie rekomendujemy używanie żeli do stylizacji paznokci. Natomiast jeśli potrzebujesz minimalnie przedłużyć lub naprawić odłamany kawałek paznokcia możesz użyć naszych baz do wzmocnienia płytki paznokcia np. za pomocą Expert base lub So so hard base.

 

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania manicure hybrydowego?

 

Jeśli jesteś zdrową osobą i nie masz żadnych przeciwwskazań medycznych to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mogła cieszyć się pięknym manicure hybrydowy.

 

Dlaczego hybryda klei się po utwardzeniu?

 

Ponieważ podczas reakcji polimeryzacji, czyli utwardzania produktu w lampie UV, wytwarzana jest warstwa inhibicyjna, którą potocznie nazywamy lepką warstwą. Taką warstwę należy przemyć przy użyciu cleanera.

 

Czy można zrobić hybrydę bez bazy?

 

Aby zaaplikować kolor hybrydowy na paznokcie należy zawsze użyć produktu bazowego, aby zapewnić jak najlepszą przyczepność oraz bezpieczeństwo dla naszych paznokci Pamiętaj! Baza, kolor i na sam koniec top, który zabezpieczy całą stylizację.

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera