Co to jest Hema i Di-hema w lakierach hybrydowych?

Dodano: 29 September 2022 w kategorii: Słowniczek pojęć
Co to jest Hema i Di-hema w lakierach hybrydowych?

W branży beauty niezwykle ważne jest zwracanie uwagi na składy kosmetyczne. Bez względu na to czy zajmujesz się stylizacją paznokci zawodowo, czy też wykonujesz je tylko i wyłącznie na sobie, z pewnością słyszałaś o pojęciu hema i di-hema. Co to oznacza? Czy hemy należy się obawiać? Czy  hema i di-hema w hybrydach jest niebezpieczna dla zdrowia? Jakie lakiery hybrydowe są bez hemy? I czy jakością oraz trwałością dorównują innym? Poniższy wpis pomoże Ci rozwiąż wszelkie wątpliwości oraz wyjaśni szczegółowo co to jest hema free.

 

Hema i di-hema w lakierach hybrydowych i żelach

 

Hydroksyetylometakrylan czyli w skrócie HEMA to chemiczny związek z grupy akrylanów. Jest to pochodna kwasu akrylowego, który w reakcji ze światłem przekształca się z monomeru w polimer. Ten związek chemiczny w lakierach hybrydowych i żelach pełni funkcję wiążącą, sprawia, że lakier pod wpływem światła staje się twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Prócz branży paznokciowej hema jest również stosowana np. w  stomatologii i w branży optycznej.

 

Z uwagi na fakt, iż hema i di-hema klasyfikowane są jako heptany, co sprawia, że ich masa cząsteczkowa jest niewielka, w kontakcie ze skórą, mogą przenikać przez jej barierę hyrdolipidową. W rezultacie może to prowadzić do powstawania podrażnień, pęcherzyków wodnych i innych odczynów alergicznych. Czy rzeczywiście jednak ryzyko wystąpienie powyższych objawów jest wysokie, i czy hema oraz di-hema są szkodliwe dla zdrowia?

lakiery_hybrydowe_dla_alergików_mistero_milano_które_nie_uczulają

 

Czy hema i di-hema w hybrydach są niebezpieczne?

 

Hema jest substancja legalną i bezpieczną, jednak produkty, które w swoim składzie zawierają którykolwiek z tych składników są przeznaczone tylko i wyłącznie do użytku profesjonalnego, i muszą posiadać takowe oznaczenia. Szerzej na ten temat mówi Rozporządzenie (WE) nr 1223/2009 Parlamentu Europejskiego.

 

Hema oraz di-hema stają się niebezpieczne dla zdrowia i skóry w momencie gdy zabieg nie jest przeprowadzony w odpowiednim standardzie. Dzieje się tak w przypadku gdy zbyt gruba warstwa lakieru nie zostanie odpowiednio utwardzona, lub też nie dojdzie do dostatecznej polimeryzacji produktu z uwagi na zbyt słabą lampę UV/LED lub taką, która nie działa już w swojej pełnej mocy. Ponadto niewłaściwe rozłożenie produktu na powierzchni paznokcia które sprawia, że lakier hybrydowy spływa na skórki znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Powyżej rozpatrywany przypadek dotyczy osób zdrowych, u których alergie zasadniczo nie występują. Inaczej ma się jednak sprawa w przypadku osób ze skłonnościami do uczuleń.

 

lakiery_hybrydowe_dla_alergików_mistero_milano_które_nie_uczulają_2

Lakiery hybrydowe bez hemy i di-hemy – dla kogo?

 

Lakiery hybrydowe hema free zostały stworzone z myślą o osobach, których wrażliwa i skłonna do alergii skóra jest podatna na uczulenia. Jeśli do tej pory wystąpiło u Ciebie uczulenie na klasyczne hybrydy, śmiało możesz sięgnąć po lakiery hybrydowe opracowane bez użycia hemy i di-hemy. Używanie lakierów hybrydowych hema free w znaczący sposób minimalizuje ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów. Ponadto lakiery hybrydowe hema free w żaden sposób nie odbiegają jakością od klasycznych hybryd. Jeśli zastanawiasz się które lakiery bez hemy wybrać, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Mistero Milano przychodzi do Was z najnowszą serią MAKE ME FREE która jest całkowicie stworzona w oparciu o formułę hema free.

 

lakier_hybrydowy_bez_hemy_mistero_milano

 

Lakiery hybrydowe hema-free od Mistero Milano

 

Seria lakierów hybrydowych MAKE ME FREE od Mistero Milano to bezpieczna formuła bez konieczności użycia w ich składach hemy i di-hemy. Hybrydy hema free to produkty, które w żaden sposób nie odbiegają  jakością od klasycznych lakierów hybrydowych. Ich konsystencja jest delikatnie kremowa, co zwiększa to komfort aplikacji produktu bez obaw o zalanie skórki i nierówno rozłożony kolor.

 

Lakiery hybrydowe hema free zostały opracowane w ten sposób, by ich trwałość i przyczepność do płytki paznokcia była niezwykle wysoka. W kolekcji Make Me Free znajduje się kilkadziesiąt lakierów hybrydowych, których kolorówka pozwoli Ci uzupełnić swój kuferek o klasyczne odcienie którymi na co dzień pracuje każda stylistka. Wśród nich znajdują się delikatne półtransparentne beże, czysta biel, kilka odcieni czerwieni – w tym także zjawiskowe borda oraz odcienie z brokatem. Ponadto w kolekcji lakierów hybrydowych hema free nie zabrakło także pastelowych kolorów, oraz ponadczasowych klasyków takich jak butelkowa zieleń, kobalt czy fuksja.

 

Ponadto w lakierach zastosowano również formułę Solvent Free, która pozwoliła na wykluczenie w ich składzie rozpuszczalników. Pozwala to na dłuższe zachowanie wyjątkowej żywotności produktów przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnie komfortowej konsystencji. Kremowa konsystencja lakierów hybrydowych Make Me Free pozwala na uzyskanie pełnego krycia przy dwóch cienkich warstwach produktu. Produkty z serii MAKE ME FREE najlepiej aplikować kompleksowo używając podkładu czyli bazy hybrydowej MAKE ME FREE bez składnika Hema oraz lakieru nawierzchniowego z tej samej linii.

 

Co to jest Solvent Free?

 

Jest to formuła wolna od rozpuszczalników, dzięki temu lakiery hybrydowe mają stabilną konsystencję (nawet powyżej daty ważności) Ich formuła nie rozwarstwia się w opakowaniu.

 

 

 

 

 

lakiery_hybrydowe_dla_alergików_mistero_milano_które_nie_uczulają_5


Co to znaczy Hema Free?

 

To produtky z linii Make Me Free, czyli bazy, topy i lakiery hybrydowe, które nie zawierają składnika Hema w swoim skladzie. Dzięki temu ryzykowo wystąpienia podrażnien jest niewielkie.

 

Jaki lakier hybrydowy nie uczula?

 

Taki, który nie posiada w swoim składzie składnika Hema i di-Hema.

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera