Jak przyśpieszyć wzrost paznokci

Dodano: 27 July 2021 w kategorii: Stylizuję
Jak przyśpieszyć wzrost paznokci

Domowe sposoby na wzrost paznokci

 

Piękne mocne i długie paznokcie są marzeniem wielu kobiet. Problem pojawia się wtedy, gdy nie chcą rosnąć albo regularnie się łamią, zmuszając do ścinania na krótko.

 

Prawidłowy wzrost paznokci jest uzależniony od wielu czynników takich jak wiek, gospodarka hormonalna, zbilansowana dieta czy odpowiednia pielęgnacja. Paznokcie u rąk rosną w tempie ok. 0,01 mm na dzień, choć w okresie letnim tempo wzrostu może przyspieszyć. Co zrobić zatem alby przyspieszyć to tempo jeszcze bardziej i w jaki sposób zapuścić długie i zdrowe paznokcie?

 

Naturalne metody na szybki wzrost paznokci

 

Podstawowym elementem prawidłowego wzrostu paznokci jest zbilansowana dieta bogata w witaminy A, B2, B12, C, D, E oraz żelazo, wapń i białko, dlatego warto do codziennej diety wprowadzić produkty takie jak marchew, papryka, szpinak, fasola, orzechy oraz produkty mleczne.

 

Oprócz diety istotnym elementem w pielęgnacji paznokci jest ich regularne piłowanie, dzięki czemu możemy skontrolować kształt oraz dostosować go do indywidualnych preferencji. Najlepiej sprawdzają się do tego pilniki szklane bądź papierowe. Należy pamiętać o tym, aby piłować paznokcie w jedną stronę. Dzięki temu uniknie się rozdwajania płytki.

 

Zbawienny wpływ na paznokcie mają zabiegi wykonywane na bazie oleju z pestek dyni, oleju jojoba, oleju lnianego, czy oleju lawendowego. W celu sporządzenia maseczki na paznokcie należy rozcieńczyć wybrany olejek w ciepłej wodzie, następnie moczyć paznokcie około 4-5 minut. Po takiej kąpieli zaleca się wykonanie masażu wokół skórek oraz nałożenie dobrego kremu do rąk.

 

Często nasze paznokcie ulegają zniszczeniu podczas wykonywania prac domowych. Dobrym rozwiązaniem jest także ochrona płytki od zewnątrz. Choć sama odżywka niewiele nam dostarczy składników wspomagających regenerację paznokci, tak warstwa lakieru może uchronić nas przed uszkodzeniem mechanicznym.


Wpis przygotowała Jagoda Delegiewicz - Stępień Instruktor Mistero Milano

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Nowe odcienie linii Make Me Free - Paznokcie jesień 2023

Wraz z nadejściem jesieni pojawiają się nowe trendy i inspiracje. Jeśli cho...

Tuxedo Nails - garniturowe paznokcie na jesień

Wraz z nadejściem złotej jesieni przychodzi czas, aby wprowadzić zmiany w s...

Błękitne paznokcie

Błękitne paznokcie hybrydowe to jeden z najmodniejszych trendów w ma...

Żel do przedłużania paznokci Tixologic z pamięcią cieczy

Linia Tixologic to innowacyjne żele budujące do paznokci , które zdo...

Żele w pędzelku - Fast Gel z drobinkami brokatu

Kochasz paznokcie żelowe, które pozwalają Ci wyrazić siebie i sw&oac...

Piegi na paznokciach

Paznokcie hybrydowe z piegami to jedno z ciekawszych pomysłów na sty...

Zapisz się do newslettera