Jak wykonać prawidłowe zdjęcie wykonanej stylizacji?

Dodano: 21 February 2020 w kategorii: Krok po kroku
Jak wykonać prawidłowe zdjęcie wykonanej stylizacji?

Czy zdarza Wam się, że wykonacie piękna stylizację paznokci, dodajecie w mediach społecznościowych i niestety nie ma większego zainteresowania? Nikt nie komentuje, a Wy zastanawiacie dlaczego tak jest skoro wykonana przez Was praca była dopracowana, wzór piękny, a klientka zadowolona.

 

Żyjemy w świecie gdzie zdjęcia i filmy to główne źródło przekazu. To dzięki dokumentowaniu naszej pracy i umieszczaniu na bieżąco zdjęć w mediach społecznościowych czy na naszej stronie internetowej pozyskamy nowych zadowolonych klientów.

 

Przede wszystkim jest kilka błędów, które popełniamy wykonując zdjęcie naszej stylizacji. Zdarza się to szczególnie początkującym stylistkom paznokci, które są tak podekscytowane wykonanymi paznokciami przez siebie, że zdjęcia robią w pośpiechu i nie widzą całokształtu wykonanej fotografii.

 

Oświetlenie dłoni

 

Często popełnianym błędem jest zły dobór światła. Zdjęcia wykonywać należy zawsze przy oświetleniu sztucznym lub dobry świetlne dziennym. Nigdy do zdjęć nie używamy flesza- zdjęcie będzie niepotrzebnie prześwietlone, stracimy ostrość, a kolory lakieru będą przekłamane (zdj. 1) Również nie wykonujemy za ciemnych zdjęć- nie widać wtedy dokładnie szczegółów, kolorów i zdjęcie jest nieciekawe. Warto wykorzystać lampę oświetleniową, przy której pracujemy. Warto pamiętać, aby żarówka przy której pracujemy miała barwę zimną, białą (6500 lm) i miała około 10- 12W w (żarówek LED). Przy takim świetle bardzo dobrze nam się pracuje, bo oczy po całym dniu nie są zmęczone, a zdjęcie stylizacji jest identyczne jak paznokcie w rzeczywistości.

 

Złe ułożenie dłoni

 

To chyba najczęstszy błąd popełniany przez osoby początkujące. Układając dłonie klientki musimy pamiętać, aby dłoń była rozluźniona, a palce delikatnie połączone. Jeśli klientka mocno przyciska dłonie do blatu, a palce są sztywne to niestety, ale wygląda to koszmarnie i nasz wzrok nie skupia się już na misternie wykonanym wzorze tylko na tych okropnie ułożonych dłoniach.

 

Odległość od aparatu

 

Ważnym elementem jest tez odległość aparatu lub telefonu od fotografowanych paznokci. Unikamy zdjęć robionych z dużej odległości. Po pierwsze nie widać dokładnie naszej stylizacji, a po drugie na zdjęciu pojawiają się niepotrzebne elementy takie jak brudny pochłaniacz, pył, telefon i postura klientki. Wyjątkiem w tym przypadku jest robienie zdjęć tak zwanych „lifestylowych” gdzie kompozycja za paznokciami jest tak dobrana aby tworzyć całość- np. układamy magazyny, poduszki czy kawę lub widać część naszego ubioru jak buty, biżuteria czy spodnie. Takie zdjęcia widujemy głównie na Instgramie i wtedy możemy pozwolić sobie na znaczą odległość paznokci od aparatu.

 

Obiektyw oraz zoom

 

Gdy do wykonywania zdjęć używamy telefonu musimy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy- za każdym razem czyścimy obiektyw z tyłu telefonu. Telefonu dotykamy cały czas i nieświadomie natłuszczamy sobie obiektyw- często wtedy nasze zdjęcia są lekko rozmazane i białawe. Wystarczy przed każdym zdjęciem złapać fragment materiału i lekko wypolerować obiektyw. Ważne jest tez używanie opcji „zoom”. Aparat trzymamy w odległości, a stylizację przybliżamy sobie zoom-em. W ten sposób zdjęcie zyska na ostrości, a dłoń klientki i elementy za nią staną się lekko rozmazane.

 

Precyzja wykonania stylizacji

 

Oczywiście jest to najważniejszy element każdej naszej stylizacji, bo bez tego nawet najlepsze zdjęcie nie poprawi efektu. Pamiętamy o tym aby paznokcie przez nas zawsze były wykonane starannie i dokładnie- nie zalewany skórek, nie zacinamy klientki cążkami, a kolor kładziemy pod same skórki. Ważnym elementem jest też idealna gładkość paznokci- załamujące się światło zdradzi każde nasze niedociągnięcie. Pamiętajmy o tym aby przed wykonaniem zdjęcia dokładnie odpylić dłoń klientki (odpylamy również pod paznokciami). Jeśli używałyśmy brokatu czy pyłku to dokładnie go usuńmy szczoteczką lub wacikiem z wałów około paznokciowych. Nakładamy oliwkę, ale z umiarem! Nie wylewany jej za dużo na skórki, bo wtedy paznokcie wyglądają jak umoczone w fryturze. Po nałożeniu oliwki, palcem wmasowujemy ją w skórę. Następnie bierzemy suchy wacik bezpyłowy i polerujemy powierzchnie paznokci. Dzięki temu pozbędziemy się ewentualnego nadmiaru oliwki oraz dodatkowo nabłyszczymy nasz top.

Jeśli zachowamy tych kilka reguł nasze zdjęcia będą się wyróżniać oraz przyciągać wzrok. Dzięki temu zyskamy też nowych potencjalnych klientów, a nasza strona internetowa zyska na profesjonalizmie.

Instruktor Mistero Milano - Aurelia Wojarz

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Metaliczne paznokcie hybrydowe - czyli molten metal nails trend

Świat manicure stale ewoluuje, przynosząc nowe trendy i innowacje, kt&oacut...

Delikatne paznokcie w stylu milk bath nails

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają subtelne paznokcie, inspirowan...

Zapisz się do newslettera