Nail Prep czy Cleaner – który odtłuszczacz do paznokci wybrać?

Dodano: 05 październik 2022 w kategorii: Słowniczek pojęć
Nail Prep czy Cleaner – który odtłuszczacz do paznokci wybrać?

Jedną z podstawowych czynności przed przystąpieniem do wykonywania stylizacji jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Równie ważne co staranne opracowanie skórek i zmatowienie powierzchni jest także użycie produktu który odtłuści płytkę paznokcia. Tego typu produkt pomaga wyzbyć się wszelkich zanieczyszczeń, kurzu oraz sebum z powierzchni płytki, co z kolei zapewnia większą przyczepność bazy hybrydowej a tym samym całej stylizacji. W swoich zapytaniach często szukacie odpowiedzi na to, który produkt będzie lepszy. Co wybrać? Czy lepszy będzie klasyczny Cleaner, a może Nail Prep? Jak dobrać produkt do płytki paznokcia oraz do typu stylizacji?

 

Co wybrać Nail Prep czy Cleaner?

 

Zarówno Nail Prep jak i Cleaner pełnią te same funkcje. Oba produkty służą do odtłuszczenia powierzchni paznokcia, przed przystąpieniem do kolejnych kroków stylizacji. Dodatkowym zastosowaniem Cleanera jest także przemywanie warstwy inhibicyjnej produktu np. w przypadku topów hybrydowych wymagających przecierania po utwardzeniu. Jednak w przypadku początkowych etapów stylizacji, mimo iż produkty te mają takie samo zastosowanie, najlepszy efekt osiągniesz wówczas gdy zastosujesz oba z nich. Nail Prep oprócz odtłuszczenia naturalnej płytki paznokci, pozwala także odparować z jego powierzchni wilgoć, co znacząco wpływa na wydłużenie trwałości stylizacji.

cleaner_mistero_milano

 

Kiedy i jak używa się odtłuszczacza do paznokci?

 

Odtłuszczacza lub Nail Prep należy używać zawsze po opiłowaniu płytki oraz opracowaniu skórek. Tuż przed nałożeniem bazy hybrydowej. Najlepszy efekt uzyskamy wówczas gdy w pierwszym kroku do odtłuszczenia płytki paznokcia użyjemy wacika nasączonego w Cleanerze Detergente. Wacik wraz z produktem wymiecie z powierzchni paznokcia większość zanieczyszczeń pozostałych po opracowywaniu płytki i skórek. Gdy jako kolejny krok nałożysz na każdy z paznokci niewielką ilość Nail Prepu osiągniesz najwyższy stopień odtłuszczenia płytki paznokcia. Nail Prep ściąga z powierzchni paznokci resztki sebum, kosmetyków, oraz innych lepkich substancji stanowiących przeszkodę dla trwałości stylizacji. Kluczowe w stosowaniu Nail Prep jest nakładanie go w bardzo małej ilości, oraz odczekanie kilkunastu sekund aż produkt odparuje z powierzchni paznokci.

nail_prep_odtłuszczacz_do_paznokci_mistero_milano

cleaner_do_paznokci_mistero_milano

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Kolory lakierów hybrydowych

Szukasz nowych kolorów lakierów hybrydowych i nie wiesz na co...

Comic nails - jak zrobić?

Comic nails - co to jest za trend?   Najnowszy trend w świecie mani....

Paznokcie sylwestrowe – odkryj brokatowe hybrydy Flash

Z czym kojarzy się Sylwester? Z tysiącem kolorowych świateł, błysków...

Jaka baza pod hybrydę, a jaka pod żel?

Baza na paznokcie hybrydowe - jaką wybrać?   Szukając odpowiedzi na...

Żel z tiksotropią – czyli czym jest pamięć cieczy?

W stylizacji paznokci od lat dąży się do tego, aby w jak najkrótszym...

Princess nails – jak zrobić paznokcie z zatopionym brokatem?

Jak zrobić Princess nails - paznokcie z zatopionym brokatem?   Princ...

Zapisz się do newslettera