Nail Prep czy Cleaner – który odtłuszczacz do paznokci wybrać?

Dodano: 05 październik 2022 w kategorii: Słowniczek pojęć
Nail Prep czy Cleaner – który odtłuszczacz do paznokci wybrać?

Jedną z podstawowych czynności przed przystąpieniem do wykonywania stylizacji jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Równie ważne co staranne opracowanie skórek i zmatowienie powierzchni jest także użycie produktu który odtłuści płytkę paznokcia. Tego typu produkt pomaga wyzbyć się wszelkich zanieczyszczeń, kurzu oraz sebum z powierzchni płytki, co z kolei zapewnia większą przyczepność bazy hybrydowej a tym samym całej stylizacji. W swoich zapytaniach często szukacie odpowiedzi na to, który produkt będzie lepszy. Co wybrać? Czy lepszy będzie klasyczny Cleaner, a może Nail Prep? Jak dobrać produkt do płytki paznokcia oraz do typu stylizacji?

 

Co wybrać Nail Prep czy Cleaner?

 

Zarówno Nail Prep jak i Cleaner pełnią te same funkcje. Oba produkty służą do odtłuszczenia powierzchni paznokcia, przed przystąpieniem do kolejnych kroków stylizacji. Dodatkowym zastosowaniem Cleanera jest także przemywanie warstwy inhibicyjnej produktu np. w przypadku topów hybrydowych wymagających przecierania po utwardzeniu. Jednak w przypadku początkowych etapów stylizacji, mimo iż produkty te mają takie samo zastosowanie, najlepszy efekt osiągniesz wówczas gdy zastosujesz oba z nich. Nail Prep oprócz odtłuszczenia naturalnej płytki paznokci, pozwala także odparować z jego powierzchni wilgoć, co znacząco wpływa na wydłużenie trwałości stylizacji.

cleaner_mistero_milano

 

Kiedy i jak używa się odtłuszczacza do paznokci?

 

Odtłuszczacza lub Nail Prep należy używać zawsze po opiłowaniu płytki oraz opracowaniu skórek. Tuż przed nałożeniem bazy hybrydowej. Najlepszy efekt uzyskamy wówczas gdy w pierwszym kroku do odtłuszczenia płytki paznokcia użyjemy wacika nasączonego w Cleanerze Detergente. Wacik wraz z produktem wymiecie z powierzchni paznokcia większość zanieczyszczeń pozostałych po opracowywaniu płytki i skórek. Gdy jako kolejny krok nałożysz na każdy z paznokci niewielką ilość Nail Prepu osiągniesz najwyższy stopień odtłuszczenia płytki paznokcia. Nail Prep ściąga z powierzchni paznokci resztki sebum, kosmetyków, oraz innych lepkich substancji stanowiących przeszkodę dla trwałości stylizacji. Kluczowe w stosowaniu Nail Prep jest nakładanie go w bardzo małej ilości, oraz odczekanie kilkunastu sekund aż produkt odparuje z powierzchni paznokci.

nail_prep_odtłuszczacz_do_paznokci_mistero_milano

cleaner_do_paznokci_mistero_milano


Co to jest Cleaner do paznokci?

 

Jest to produkt, którego zadaniem jest odtłuszczenie płytki paznokcia podczas przygotowanie jej do wykonania stylizacji. 

 

Czy Nail Prep jest konieczny?

 

Tak, gdyż pełni bardzo ważną funkcję przygotowującą naturalną płytkę do kolejnych kroków wykonywanej stylizacji. Sprawia też, że aplikowane kolejno produkty dłużej się utrzymują. 

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Nowe odcienie linii Make Me Free - Paznokcie jesień 2023

Wraz z nadejściem jesieni pojawiają się nowe trendy i inspiracje. Jeśli cho...

Tuxedo Nails - garniturowe paznokcie na jesień

Wraz z nadejściem złotej jesieni przychodzi czas, aby wprowadzić zmiany w s...

Błękitne paznokcie

Błękitne paznokcie hybrydowe to jeden z najmodniejszych trendów w ma...

Żel do przedłużania paznokci Tixologic z pamięcią cieczy

Linia Tixologic to innowacyjne żele budujące do paznokci , które zdo...

Żele w pędzelku - Fast Gel z drobinkami brokatu

Kochasz paznokcie żelowe, które pozwalają Ci wyrazić siebie i sw&oac...

Piegi na paznokciach

Paznokcie hybrydowe z piegami to jedno z ciekawszych pomysłów na sty...

Zapisz się do newslettera