Uczulenie na hybrydy czy istnieje?

Dodano: 12 January 2022 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Uczulenie na hybrydy czy istnieje?

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach manicure hybrydowy to ulubiony zabieg w salonach urody jak i w zaciszu domowym. W związku z wzrostem popularności tej metody słyszymy coraz częściej o występowaniu uczuleniu na hybrydę i pytamy, czy ono występuje naprawdę, czy jest to tylko często powtarzany na forach i grupach internetowych mit?

 

Uczulenie na hybrydy istnieje

 

Niestety uczulenie na hybrydę to coraz częściej występująca dolegliwość. Ponieważ uczulać nas może absolutnie WSZYSTKO od płynu do dezynfekcji po oliwkę stosowaną na koniec stylizacji i w końcu lakier hybrydowy, a właściwie jeden lub kilka jego składników. By wskazać co dokładnie wywołuje u nas reakcję alergiczną należy wykonać dokładne badania alergologiczne.

 

Reakcję alergiczną na produkty do stylizacji paznokci może wywoływać nieprawidłowo wykonywana stylizacja paznokci. Częstym powodem jest przepiłowana płytka, zapytasz, ale jak to przecież jest martwa i lakier hybrydowy nie powinien na nią oddziaływać w negatywny sposób?

 

I tak i nie, nasz paznokieć jest zbudowany z wielu warstw płytek keratynocytów ułożonych w sposób podobny do dachówek na dachach naszych domów. Im bardziej w głąb schodzimy tym te płytki są coraz luźniej ułożone i to powoduje, że zniszczony paznokieć może reagować na substancje zawarte w produktach do stylizacji paznokci. Kolejnym powodem, dla którego hybrydy częściej uczulają jest nie do końca utwardzony produkt.

 

Może to być spowodowane niewłaściwą aplikacją, lampą o nieodpowiedniej mocy, czy zbyt krótką ekspozycją produktu w lampie. Kolejnym częstym powodem uczuleń jak i poparzeń chemicznych są zalane skórki. Produkty do stylizacji paznokci, jak sama nazwa wskazuje nie są stworzone do stosowania na skórze, która może reagować alergicznie w kontakcie z hybrydą.

 

Jak wyglądają objawy uczulenia na hybrydy?

 

W pierwszej kolejności należy powiedzieć, że reakcja alergiczna może być reakcją natychmiastową, może wystąpić po kilku godzinach lub opóźnioną, czyli taką która widoczne objawy występują nawet po kilku miesiącach, a nawet latach.

 

Uczulenie na hybrydy - objawy:

 

  • swędzenie okolic palców i opuszków
  • zaczerwienienie
  • złuszczanie się skóry na opuszkach
  • wysypka w okolicach palców
  • nadwrażliwość paznokci i palców
  • sucha pękająca skóra na opuszkach
  • bolesne pęcherze
  • Onycholiza (Onycholiza to choroba paznokcia, która polega na odwarstwieniu jego płytki od łożyska co może prowadzić do odklejeniu się całkowitemu paznokcia)

 

Uczulenie na hybrydy - jak złagodzić?

 

W pierwszej kolejności należy bezzwłocznie usunąć stylizację paznokci, sugerujemy by najlepiej się udać do osoby, która wykonywała stylizację, ponieważ zna produkt i zrobi to najlepiej, najdelikatniej i nie uszkodzi nam naszej delikatnej płytki paznokcia.

 

W sytuacji, gdy nie mamy poważnych stanów zapalnych możemy się posiłkować wapnem do picia i delikatnymi kosmetykami nawilżającymi.

 

Zalecamy udać się do alergologa/dermatologa, który zadecyduje czy dalsze leczenie jest konieczne i jeśli tak, to jakie. Wykonać testy alergologiczne, by wskazać co dokładnie nas uczula by uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Nie próbujmy leczyć się na własną rękę, należy pamiętać, że uczulenie powoduje stan zapalny w organizmie, który może wywoływać reakcje alergiczną również na produkty które zwykle nas nie uczulają, a w konsekwencji tylko pogorszymy sytuacje.

 

Jak uniknąć uczulenia na hybrydy?

 

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystać z usług profesjonalisty, który odpowiednio przygotuje naszą skórę i paznokcie do zabiegu, w sposób nieinwazyjny zaaplikuje stylizację i w taki sam sposób ją usunie oraz pracuje na bezpiecznych, certyfikowanych produktach i wysokiej jakości sprzęcie.

 

Jeśli jednak decydujesz się na wykonanie stylizacji paznokci na własną rękę w domowym zaciszu pamiętaj, by pracować na sprawdzonych produktach, używaj lampy o odpowiednio dużej mocy i z odpowiednią ilością diod tak by Twoja stylizacja była w pełni utwardzona.

 

Nie nakładaj za dużej ilości produktu, w przypadku stylizacji paznokci więcej nie oznacza lepiej! Unikaj kontaktu produktów do stylizacji paznokci z skórą, niezwykle ważne, jeśli nie najważniejsze w stylizacji paznokci jest przygotowanie płytki i skóry, stylizacja powinna być czysta, a skóra nie uszkodzona. Dbaj o kondycję płytki i skóry by długo cieszyć się pięknymi stylizacjami paznokci!


Wpis przygotwała Dorota Salomończyk Young Pro Crew Mistero Milano

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Kompleksowy przewodnik po zestawach prezentowych i setach do paznokci

W dzisiejszych czasach zestawy prezentowe cieszą się ogromną popularnością...

Paznokcie na święta i sylwestra - lakiery flash Reflects

Święta i Sylwester to czas, kiedy każda z nas pragnie zabłysnąć i podkreśli...

Gothcore manicure – mroczny trend w stylizacji paznokci

Jesień to czas, gdy kolory natury zmieniają się, ale w świecie mody i urody...

Paznokcie hybrydowe w kolorze wina-the wine nails

Jesień to czas, kiedy natura rozkwita w najpiękniejszych barwach. Liście dr...

Hot chocolate nails – nowy trend w stylizacji paznokci

Jesień to nie tylko czas spadających liści i cieplejszych ubrań, to także o...

Delikatne paznokcie na jesień- topy coverowe BB No Wipe

W świecie mody każdy sezon przynosi nowe trendy, ale pewne klasyki nigdy ni...

Zapisz się do newslettera