Primer kwasowy czy bezkwasowy?

Dodano: 21 February 2020 w kategorii: Hybryda bez tajemnic
Primer kwasowy czy bezkwasowy?

Primer manicure hybrydowy

 

Primer do paznokci to produkt, który ma za zadanie zwiększyć przyczepność masy (hybrydowej, żelowej, akrylowej, akrylożelowej) do płytki paznokcia. Odpowiada za dehydrację, odtłuszcza i zakwasza pH naturalnej płytki. Zapobiega zapowietrzeniom i pomaga w przypadkach kiepskiej trwałości u klientek z "problematyczną płytką".

 

Na rynku rozróżniamy dwa rodzaje primerów do paznokci: kwasowy (Primer standard) oraz bezkwasowy (Primer delicato). Jakie są kluczowe różnice, jaki wybrać, jak działają? Poniżej postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

 

Primer bezkwasowy

 

Pomimo swojej mylącej nazwy jest to preparat, który zawiera kwas metakrylowy w swoim składzie. Jego stężenie jest stanowczo niższe niż w przypadku primera kwasowego. Kwas został tutaj użyty głównie do zakwaszenia pH płytki paznokcia co pomaga w zwiększeniu przyczepności materiału. Dodatkowo w jego składzie znajdziemy m.in. octan etylu, który odpowiedzialny jest za charakterystyczną "lepką warstwę" ponieważ preparat ten działa jak taśma dwustronna.

 

Primer bezkwasowy nie odparowuje do sucha a pozostawia płytkę błyszczącą i lepką. Świetnie sprawdzi się u większości klientek aby dać gwarancję idealnej przyczepności stylizacji.

 

Oprócz jego standardowego zastosowania może być również nakładany na przemytą warstwę inhibicyjną koloru w celu odbicia np folii transferowej lub nakładany na wolny brzeg paznokcia po aplikacji pyłku typu "lustro" w celu mocnego zabezpieczenia.

 

Primer kwasowy

 

Składa się ze stężonego kwasu metakrylowego, który ma za zadanie wytrawić i silnie odwodnić płytkę paznokcia. Jest to bezbarwny płyn o mocno charakterystycznym, drażniącym zapachu. Jego opary mogą działać drażniąco na oczy i skórę dlatego należy stosować go bardzo ostrożnie i zgodnie z przeznaczeniem.

 

Primer kwasowy powinien być nakładany punktowo w minimalnej ilości tylko na naturalną płytkę (podczas uzupełnienia tylko na odrost) i nie powinien być kategorycznie stosowany na skórę.

 

Po odparowaniu pozostawia paznokieć całkowicie suchy (płytka wygląda na mocno odtłuszczoną). Działa na zasadzie mechanicznej przyczepności. Wytrawia płytkę paznokcia, tworzy mikrozagłębienia oraz podnosi korneocyty przez co np. baza hybrydowa ma możliwość "wejść w każde zagłębienie".

 

Primer kwasowy pomaga w sytuacjach bardzo zawilgoconej płytki paznokcia (nadpotliwość) oraz problemów hormonalnych oraz gdy primer bezkwasowy nie przyniósł porządanych efektów.

 

Nie powinien być stosowany zbyt często ze względu na mocne stężenie kwasu, może doprowadzić do skrajnego przesuszenia płytki paznokcia oraz jej zniszczenia przez zbyt mocne wytrawienie.

 

Primer kwasowy czy bezkwasowy - który wybrać?

 

Musimy sobie zdać sprawę z tego, że primer powinien być dobierany do naturalnej płytki a nie do rodzaju materiału, który chcemy zaaplikować. Mitem jest aplikacja primera bezkwasowego pod hybrydę ale pod żel i akryl już tylko primer kwasowy. Na rynku obecnie mamy tak dobre produkty, które same w sobie cechują się bardzo wysoką przyczepnością dlatego też czasem użycie primera jest zbędne. W 90% przypadków pod akryl wystarczy primer bezkwasowy. Tak, tak... wiem! Kiedyś na kursie mówili inaczej. Dokładnie, kiedyś ;)

 

Jeżeli mamy do czynienia ze standardową płytką, która po odtłuszczeniu szybko "wysycha" (to znaczy, że nie jest mocno zawilgocona) używamy primera delikatnego jakim jest primer bezkwasowy.

 

Natomiast jeśli płytka jest "problematyczna", mocno wilgotna, klientka cierpi na jakieś choroby hormonalne a primer bezkwasowy nie dał sobie rady, wtedy sięgamy po ciężką broń - primer kwasowy.

 

W 98% przypadków w salonie w zupełności wystarczy Wam primer bezkwasowy

 

Dorota Żurek - Instruktor Advanced Mistero Milano

Powiązane produkty

Dodaj swój komentarz :

Porady ciekawostki

Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu. Poznawaj produkty, ich zastosowanie, inspiruj się!
 

Kolekcja Marry Me - Idealne kolory na wesele

Wesele to wyjątkowa okazja, która wymaga starannego doboru każdego d...

FootHelp+: Produkty podologiczne na popękane pięty i do pielęgnacji stóp

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i p...

Odwrócony french - nowa odsłona klasycznego manicure

Odkąd ludzie zaczęli zdobić swoje paznokcie, wymyślono wiele różnych...

Denim blue nails

W modzie istnieją kolory, które przetrwają nawet próbę czasu,...

Soap nails-naturalne paznokcie

W świecie paznokciowym nowe trendy pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale...

Tipsy do przedłużania paznokci-szybki i sprawny sposób na piękny manicure

Jeśli marzą Ci się długie i zjawiskowe paznokcie w zaledwie kilka chwil, a...

Zapisz się do newslettera